Spotkanie z firmą Synthos | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-08-06

Spotkanie z firmą Synthos

Uczestnicy spotkania
Na zdjęciu od lewej: prof. Janusz Datta, prof. Agata Kot-Wasik, dr Jarosław Rogoża. Fot. U. Kampowska / WCh PG

W dniu 30 czerwca gościliśmy na naszym Wydziale Dyrektora Pionu Badań i Rozwoju i jednocześnie Członka Zarządu firmy Synthos S.A. dr. inż. Jarosława Rogożę. Podczas spotkania m.in. został podpisany list intencyjny dotyczący współpracy pomiędzy Wydziałem Chemicznym PG, a Firmą w zakresie opracowania recyklatów polimerowych oraz biokomponentów do mieszanek kauczukowych jako "zielonych surowców chemicznych".

Firma Synthos jest największym w Europie producentem polistyrenu do spieniania, a  drugim co do wielkości producentem kauczuków. Zajmuje się  także  wytwarzaniem środków ochrony roślin oraz dyspersji i lateksów. Posiada trzy centra B+R i łącznie sześć lokalizacji: w Polsce, Czechach, Holandii, Niemczech i we Francji. W branży "przemysł chemiczny" firma zajmuje 3 miejsce w Polsce.