Student-Stypendysta (KChA) | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-09-09

Student-Stypendysta (KChA)

Logotyp Narodowego Centrum Nauki

Nazwa jednostki: Politechnika Gdańska, Wydział Chemiczny, Katedra Chemii Analitycznej

Nazwa stanowiska: Student-Stypendysta

Wymagania:

1. Student studiów stacjonarnych drugiego stopnia w dziedzinie nauk chemicznych;
  2. Solidna wiedza oraz umiejętności praktyczne w zakresie technik ekstrakcyjnych oraz technik wysokosprawnej chromatografii cieczowej oraz spektrometrii mas;
  3. Wiedza i doświadczenie w prowadzeniu prac eksperymentalnych w laboratorium chemii analitycznej z zakresu badań lipidomicznych udokumentowana współautorstwem w publikacjach naukowych o zasięgu międzynarodowym (z listy JCR);
  4. Silna motywacja i zapał do pracy naukowej;
  5. Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;

Opis zadań:

Oferta dotyczy pracy w projekcie SONATA NCN „Nowe metody izolacji, rozdzielania i charakteryzacji zewnątrzkomórkowych pęcherzyków w oparciu o techniki dwuwymiarowej wysokosprawnej chromatografii cieczowej i spektrometrii mas” (nr 2021/43/D/ST4/02872) kierowanym przez dr inż. Weronikę Hewelt-Belkę.

Zadaniem wykonawcy będzie analiza pęcherzyków zewnątrzkomórkowych z wykorzystaniem techniki wysokosprawnej chromatografii cieczowej z detekcją UV-Vis oraz spektrometrii mas.

Wykonawca będzie również odpowiedzialny za izolację pęcherzyków zewnątrzkomórkowych z próbek biologicznych różnymi metodami, takimi jak ultrawirowanie czy chromatografia wykluczania, oraz ekstrakcję lipidów z badanych próbek. Publiczne prezentowanie wyników podczas międzynarodowych konferencji naukowych oraz zestawianie ich w postaci publikacji naukowych będą również stanowić jeden z obowiązków wykonawcy. Realizacja wskazanych zadań naukowych będzie wymagała nie tylko wiedzy i kompetencji na temat technik analitycznych, ale także wysokiej motywacji i zamiłowania do pracy naukowej.

Typ konkursu NCN: SONATA – ST
Termin składania ofert: 30.09.2022
Forma składania ofert: e-mail
Warunki zatrudnienia: Stypendium naukowe na 12 miesięcy (2500 PLN)

Dodatkowe informacje:

Kontakt: weronika.belka@pg.edu.pl
Termin rozstrzygnięcia konkursu: do 15.10.2022

Wymagane dokumenty:

1. Życiorys (CV);
  2. List motywacyjny;
  3. Dokument potwierdzający uczestnictwo w studiach stacjonarnych drugiego stopnia w dziedzinie nauk chemicznych lub pokrewnych;
  4. Wykaz dotychczasowych osiągnięć naukowych: prace dyplomowe, udział w warsztatach, projektach badawczych, autorstwo/współautorstwo artykułów naukowych, uczestnictwo w konferencjach, staże naukowe.

Przesłanie dokumentów rekrutacyjnych, jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w dokumentacji przez Politechnikę Gdańską, w celu przeprowadzenia procesu rekrutacyjnego. Informujemy o prawie do wycofania zgody.

Komisja konkursowa po zapoznaniu się z nadesłanymi ofertami przeprowadzi kwalifikację kandydatów na podstawie złożonych dokumentów. Komisja może również wezwać wybranych kandydatów w celu przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych. Kandydaci zostaną indywidualnie poinformowani o wynikach pierwszego etapu rekrutacji oraz ewentualnie o terminie rozmów kwalifikacyjnych.

Konkurs przeprowadzony będzie na podstawie Regulaminu przyznawania stypendiów naukowych dla młodych naukowców w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki, zgodnie z uchwałą Rady NCN nr 96/2016 z dnia 27 października 2016 roku.