Jubileusz 85-lecia Profesora Jana F. Biernata | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-11-07

Jubileusz 85-lecia Profesora Jana F. Biernata

Prof. Jan F. Biernat
Prof. Jan F. Biernat / Fot. Jerzy Kwiatkowski WCh PG

W dniu 21 października 2022 r. na Wydziale Chemicznym odbyła się uroczystość z okazji 85-lecia Pana Profesora Jana F. Biernata. Było to niezwykłe spotkanie, w którym uczestniczyła, wraz licznym gremium Profesorów Emeritus PG, społeczność Wydziału Chemicznego. Obecni byli przedstawiciele Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG oraz innych uczelni i jednostek naukowych, z którymi przez wiele lat swojej działalności naukowej Pan Profesor współpracował: Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Adama Nałęcza w Warszawie, Instytutu Chemii Fizycznej PAN czy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecni byli przyjaciele i współpracownicy Pana Profesora, a wśród nich liczne grono wychowanków Jubilata wraz z pierwszą doktorantką - Panią Prof. Marią Bocheńską.

Życzymy Panu Profesorowi wszelkiej pomyślności, zdrowia i radości z twórczej pracy!

Szczegółowa sylwetka Jubilata z okazji 80-lecia Profesora została przedstawiona w Piśmie PG (3/2018)

Pismo PG 3/2018

Zdjęcia z uroczystości zostały opublikowane w galerii zdjęć Wydziału Chemicznego.