Wyniki konkursu Radium Learning Through Research Programs | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-01-02

Wyniki konkursu Radium Learning Through Research Programs

Radium

Jedenaście kreatywnych projektów przeznaczonych na wspieranie szczególnie uzdolnionych studentów, angażujących się w działalność badawczą w tematykach związanych z priorytetowymi obszarami badawczymi otrzymało finansowanie w programie na łączną wartość ponad 229 000 zł.

Realizacja projektów umożliwi sfinansowanie kosztów prowadzonych badań naukowych przez studentów studiów drugiego stopnia w ramach Indywidualnych Studiów Badawczych.

Wyniki konkursu dostępne są na stronie Politechniki Gdańskiej w zakładce Uczelnia Badawcza: https://pg.edu.pl/badawcza/2023-01/wyniki-konkursu-radium-learning-through-research-programs

W zakończonym naborze, na Wydziale Chemicznym, finansowanie otrzymały następujące projekty złożone w ramach Centrów Badawczych:

• Centrum BioTechMed:
    Projekt: „Określenie wpływu warunków chromatograficznych na retencję oraz rozdzielenie gangliozydów w układzie faz odwróconych”
    Kierownik projektu: dr inż. Weronika Hewelt-Belka (Katedra Chemii Analitycznej)
    Przyznane środki: 23 100 zł

• Centrum Materiałów Przyszłości:
    Projekt: „Opracowanie procedury oceny jakości geometrycznej wydruków 3D oraz przewidywania ich aktywności przeciwdrobnoustrojowej z wykorzystaniem rotacyjnego systemu wizualizacji TopShow3D”
    Kierownik projektu: dr hab. inż. Robert Tylingo (Katedra Chemii, Technologii i Biotechnologii Żywności)
    Przyznane środki: 23 415,70 zł

Serdecznie gratulujemy!