Podsumowanie konferencji | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-02-21

Podsumowanie konferencji

konferencja

W dniach 15-16 lutego 2023 r. odbyła się na naszym Wydziale konferencja naukowa pt.:

Zastosowanie sprzężonych metod analizy termicznej w badaniach materiałów

organizowana przez Katedrę Technologii Polimerów Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej i Firmę NETZSCH.

Celem konferencji było zapoznanie uczestników z metodami sprzężonymi analizy termicznej stosowanymi w wielu dziedzinach nauki i przemysłu. Wykłady poprowadzone przez specjalistów z firmy NETZSCH, Bruker oraz użytkowników wykorzystujących, na co dzień metody sprzężone analizy termicznej obejmowały zarówno podstawy teoretyczne jak i praktyczne możliwości zastosowania metod termoanalitycznych w badaniach laboratoryjnych oraz przemysłowych (tworzywa sztuczne, ceramika, farmacja, metalurgia i inne).

W drugim dniu konferencji odbyły się także warsztaty z zakresu praktycznego zastosowania metod sprzężonych oraz metod spektroskopowych w badaniach materiałowych.

W konferencji uczestniczyło łącznie 127 osób, z czego 80 osób z kilkunastu uczelni, 32 osoby z przemysłu oraz 15 osób z Instytutu Polskiej Akademii Nauk i Sieci Badawczej Łukasiewicza.