Stypendysta pierwszej edycji Akademii H2 organizowanej przez PKN ORLEN | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-02-22

Stypendysta pierwszej edycji Akademii H2 organizowanej przez PKN ORLEN

Łukasik, Suprun
Na zdjęciu dr inż. Natalia Łukasik, inż. Denys Suprun

Inż. Denys Suprun, student II stopnia 2 semestru kierunku Technologia Chemiczna Wydziału Chemicznego zakwalifikował się do udziału w pierwszej edycji Akademii H2 organizowanej przez PKN Orlen we współpracy z firmą TOYOTA, PESA, KEZO Centrum Badawcze PAN oraz Politechniką Warszawską, Politechniką Łódzką oraz Politechniką Gdańską. Pan Suprun zgłosił do konkursu projekt ściśle związany z Jego pracą magisterską, którą realizuje pod kierunkiem dr inż. Natalii Łukasik w Katedrze Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych.

Akademia H2 - to program edukacyjny, organizowany przez PKN ORLEN, skierowany do studentów i absolwentów, osób zainteresowanych technologiami wodorowymi, które chcą związać z nimi swoją zawodową przyszłość.

Akademia realizuje swój cel poprzez zapewnienie grupie trzydziestu najbardziej utalentowanych studentów i absolwentów możliwości uczestniczenia w bezpłatnym szkoleniu, składającym się łącznie z siedmiu paneli wykładowych lub warsztatów szkoleniowych w siedmiu spółkach z sektora aktywnie wspierającego rozwój gospodarki wodorowej (zlokalizowane na terenie Polski) oraz uczelnie wyższe.

Głównym celem Akademii jest szkolenie i rozwój kadr wyspecjalizowanych w innowacyjnych technologiach wodorowych i ich praktycznym wykorzystaniu w aplikacjach biznesowych oraz wymiana wiedzy pomiędzy ekspertami i praktykami z wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie, a osobami zainteresowanymi wskazaną tematyką, rozpoczynającymi pracę w branży. Dodatkowo Stypendysta po zakończeniu Akademii ma możliwość odbycia płatnego stażu w podmiotach z sektora aktywnie wspierającego rozwój gospodarki wodorowe (PKN Orlen, TOYOTA, PESA).

Serdecznie gratulujemy!