Wyniki konkursu Aurum Supporting International Research Team Building (III edycja) | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-02-24

grafika tematyczna

W ramach trzeciej edycji programu Aurum Supporting International Research Team Building 7 z 14 wniosków otrzymało finansowanie w wysokości ponad 2,5 mln złotych.

Przyznane w ramach konkursu środki finansowe będą wpływać na zwiększenie i wzbogacenie potencjału naukowego Politechniki Gdańskiej, przez powstanie nowych zespołów badawczych, kierowanych przez naukowców z PG prowadzących badania z udziałem naukowców zagranicznych.

Wyniki konkursu dostępne są na stronie Politechniki Gdańskiej w zakładce Uczelnia Badawcza: https://pg.edu.pl/badawcza/2023-02/ogloszenie-wynikow-iii-edycji-aurum-supporting-international-research-team-building

Na Wydziale Chemicznym finansowanie otrzymały projekty:

1. Projekt: „Ekstrakty roślinne i ich składniki jako potencjalne leki przeciwgrzybowe”
    Kierownik projektu: dr hab. inż. Piotr Szweda (Katedra Technologii Leków i Biochemii)
    Przyznane środki: 341 275,80 zł
  2. Projekt: „Drukowane w 3D nanostrukturalne kompozyty na bazie ceramiki pochodzenia polimerowego i nanocząstek tworzących stopy do baterii litowych i sodowo-jonowych”
    Kierownik projektu: dr hab. inż. Monika Wilamowska-Zawłocka (Katedra Konwersji i Magazynowania Energii)
    Przyznane środki: 299 520 zł

Serdecznie gratulujemy!