Prof. J. Datta członkiem Rady Naukowej Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-03-24

Prof. J. Datta członkiem Rady Naukowej Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN

grafika tematyczna
Profesor Janusz Datta został powołany na członka Rady Naukowej Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN na kadencję 2023 – 2026.

Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych jest instytutem Polskiej Akademii Nauk, działającym na podstawie ustawy o PAN (Dz. U. nr 96, poz. 619 z dnia 30 kwietnia 2010 roku). Zasadniczym zadaniem Centrum jest prowadzenie interdyscyplinarnych badań naukowych nad polimerami i różnymi formami węgla, nad otrzymywaniem i badaniem właściwości nowych materiałów polimerowych i węglowych oraz prowadzeniu prac rozwojowych. 

Początki działalności obecnego Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN datują się na rok 1954, kiedy to Zakład Chemii Organicznej Polskiej Akademii Nauk w Warszawie utworzył Laboratorium Petrochemii w Gliwicach, prekursora obecnego Centrum rozpoczynając w ten sposób działalność badawczą Polskiej Akademii Nauk na Śląsku.

Życzymy sukcesów i satysfakcji!

82 wyświetleń