Rusza nabór wniosków do 23. Edycji programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-03-31

Rusza nabór wniosków do 23. Edycji programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki

grafika tematyczna
Ruszył nabór do polskiej, 23. edycji programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, w której badaczki ubiegają się o stypendia, które mogą przeznaczyć na dowolny cel (projekt, wypoczynek, opieka nad dziećmi).

Program L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki prowadzony jest od 2001 roku i ma na celu promowanie osiągnięć naukowych utalentowanych badaczek, zachęcanie ich do kontynuacji prac zmierzających do rozwoju nauki oraz udzielenie wsparcia finansowego.

Laureatki programu mogą dofinansować swój projekt, wypoczynek, a badaczki-matki, mogą np. sfinansować opiekę nad dziećmi. W tym roku zwiększono wysokość stypendiów, dodatkowo podniesiono limit wieku kandydatek-matek, wydłużając możliwość aplikowania z uwzględnieniem maksymalnie dwuletniej przerwy na każde dziecko. Zostaną przyznane następujące stypendia:

  • jedno stypendium magistranckie, które wyniesie 25 000 zł,
  • dwa doktoranckie po 35 000 zł
  • trzy stypendia habilitacyjne w wysokości 40 000 zł.

Obszary, w których badaczki mogą zgłaszać swój dorobek naukowy to nauki przyrodnicze, medyczne i nauki o zdrowiu, rolnicze, ścisłe czy inżynieryjno-techniczne m.in.: medycyna, biologia, fizyka, chemia i biotechnologia. Do programu mogą aplikować badaczki, które w roku wypłacania nagrody (2024) nie osiągną 26. roku życia – w przypadku magistrantek, 32. roku życia – w przypadku doktorantek, oraz 40. roku życia – w przypadku habilitantek. Zgłoszenia do programu można przesyłać za pośrednictwem platformy www.forwomeninscience.com.

78 wyświetleń