Wyniki konkursu Argentum Triggering Research Grants (III edycja) | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-03-28

Wyniki konkursu Argentum Triggering Research Grants (III edycja)

grafika tematyczna
W ramach trzeciej edycji programu Argentum Triggering Research Grants 22 z 33 wniosków otrzymało finansowanie w wysokości ponad 3 mln złotych.

Przyznane w ramach konkursu środki finansowe będą wpływać na zwiększenie poziomu jakości działalności naukowej Politechniki Gdańskiej, przez wsparcie prowadzonych badań naukowych oraz rozwój młodych naukowców w obszarach zgodnych z działalnością Centrów Priorytetowych Obszarów Badawczych PG.

Wyniki konkursu dostępne są na stronie Politechniki Gdańskiej w zakładce Uczelnia Badawcza.

Na Wydziale Chemicznym finansowanie otrzymały projekty:

1. W ramach Centrum EkoTech
    Projekt: „Ocena możliwości i skutków działania mikroplastików (MP) jako nośnika pierwiastków śladowych ze środowiska wodnego w zmiennych warunkach wodnych”
    Kierownik projektu: dr inż. Aneta Pacyna-Kuchta (Katedra Technologii Koloidów i Lipidów)
    Przyznane środki: 147 264 zł

2. W ramach Centrum BioTechMed
    Projekt: „Stymulacja regeneracji tkanki złożonej z wykorzystaniem Folistatyny”
    Kierownik projektu: dr inż. Piotr Sass (Laboratorium Biotechnologii Regeneracyjnej)
    Przyznane środki: 149 860 zł

Serdecznie gratulujemy!