22 kwietnia: Dzień Ziemi. Kajakowa akcja sprzątania Motławy | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-04-14

22 kwietnia: Dzień Ziemi. Kajakowa akcja sprzątania Motławy

Kajakarze
Pachołek wydobyty z rzecznych szuwarów. Fot. Szymon Grzegorczyk

Wzorem poprzednich lat, w sobotę 22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi Politechnika Gdańska i SKK Morzkulc we współpracy z kajakową przystanią Around Gdańsk i dzięki przychylności i wsparciu Dziekana Wydziału Chemicznego prof. Agaty Kot-Wasik oraz Kierownika Katedry Inżynierii Procesowej i Inżynierii Chemicznej prof. Jacka Gębickiego organizuje sprzątanie Motławy z kajaków.

Kajakarze będą zbierali unoszące się na powierzchni Motławy odpady i przekazywali je na towarzyszące pomocnicze motorowe jednostki. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału serdecznie zapraszamy, zostaną im nieodpłatnie udostępnione kajaki, kamizelki, rękawiczki, worki na odpady, chwytaki do podejmowania nieproszonych gości rzuconych ludzką ręką do naszej pięknej rzeki. Nie jest wymagane doświadczenie w pływaniu kajakiem, kajaki są stabilnego typu, na miejscu zapewnione jest szkolenie. Popłyniemy w towarzystwie doświadczonych kajakarzy i instruktora kajakarskiego. O tym jak się ubrać i przygotować przeczytać można m.in. na stronie: https://aroundgdansk.pl/pl/gdansk-z-kajaka/wazne-informacje/.

Przy okazji będzie można zaznać niepowtarzalnych walorów panoramy starego Gdańska oglądanego z perspektywy żabiej. Po drodze będzie okazja zobaczyć takie atrakcje Gdańska jak m.in.: Żuraw, Sołdek, Wyspa Spichrzów, Wyspa Ołowianka, kładka na Ołowiankę, Kanał Raduni, Długie Pobrzeże, Polska Filharmonia Bałtycka, Stocznia Gdańska, Martwa Wisła oraz Kamienna Śluza i Opływ Motławy w zależności od warunków na wodzie.

Impreza trwać będzie od godz. 10 do ok. godz. 12, start i meta przy przystani Cesarskiej Gdańsk, ul. Dokowa 1. Na miejscu jest możliwość zaparkowania pojazdu, przechowania rzeczy, których nie chcemy zabrać na kajak, toaleta a po powrocie gorąca herbata i skromny poczęstunek regeneracyjny 🙂

Prosimy zabrać odpowiednią do warunków odzież – płyniemy bez względu na pogodę. Gwarantowane niezapomniane wrażenia, przychylność Neptuna i możliwość przybicia mokrej piątki na burcie Sołdka. Decyduje kolejność zgłoszeń, każde zostanie potwierdzone. Zgłoszenia i informacje: Lukasz.Katlewicz@pg.edu.pl 

Więcej o akcji https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzień_Ziemi

Więcej o zwiedzaniu Gdańska kajakiem https://aroundgdansk.pl/pl/gdansk-z-kajaka/

Prosimy o zgłoszenia (z numerem telefonu do każdego uczestnika) drogą mailową: Lukasz.Katlewicz@pg.edu.pl, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

366 wyświetleń