Konferencja AI Big dAY – Sztuczna Inteligencja na Politechnice Gdańskiej | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-05-22

Konferencja AI Big dAY – Sztuczna Inteligencja na Politechnice Gdańskiej

grafika tematyczna

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konferencji

AI Big dAY – Sztuczna Inteligencja na Politechnice Gdańskiej

W czasie jednodniowego spotkania uczestnicy będą mogli zapoznać się ze światowymi trendami w zakresie rozwoju sztucznej inteligencji, wynikami prowadzonych badań na Politechnice Gdańskiej, wymienić doświadczenia oraz zacieśnić współpracę na płaszczyźnie naukowo–przemysłowej.

W programie przewidziane są prezentacje, demonstracje z wystawą rozwiązań sztucznej inteligencji, pokazy robotów oraz wiele konkursów z nagrodami.

Wydarzenie skierowane jest do studentów, uczniów szkół średnich, naukowców prowadzących badania na uczelniach, a także przedstawicieli firm i otoczenia biznesowego.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Informacje szczegółowe

• Termin: 2 czerwca 2023 r. godz. 9.00 – 16.00
  • Miejsce: Audytorium budynku B Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki na Politechnice Gdańskiej
  • Organizator: międzywydziałowy klub politechniczny AI Bay
  • Udział: darmowy
  • Program: pobierz szczegółowy program konferencji tutaj
  • Rejestracja: poprzez formularz

Wykład inauguracyjny

Sztuczna inteligencja: skąd przyszła i dokąd zmierza

prof. Jacek Maciej Żurada, czł. PAN, absolwent PG, autor jednego z pierwszych podręczników w zakresie sztucznej inteligencji i sieci neuronowych, odznaczony wieloma wyróżnieniami amerykańskimi, polskimi oraz międzynarodowymi.