Zastępy dzieci odwiedziły Wydział Chemiczny – 20. Bałtycki Festiwal Nauki | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-05-31

Zastępy dzieci odwiedziły Wydział Chemiczny – 20. Bałtycki Festiwal Nauki

Gadżety Bałtyckiego Festiwalu Nauki 2023
Fot. Jerzy Kwiatkowski / WCh PG

W dniach 25-27 maja na terenie całego kampusu Politechniki Gdańskiej, w tym na Wydziale Chemicznym, można było dostrzec tłumy zwiedzających, głównie dzieci i młodzieży. To właśnie w tym czasie odbywała się 20. edycja Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Jak co roku, impreza obfitowała w warsztaty i pokazy laboratoryjne, prezentacje multimedialne, wycieczki, pikniki naukowe, a także wykłady przedstawione w bardzo przystępny, często widowiskowy, a momentami zabawny sposób. Na Wydziale Chemicznym działo się wiele. To z Naszego Wydziału zgłoszonych zostało najwięcej imprez. Młodzi adepci chemii mogli uczestniczyć w aż 24 wydarzeniach! Kto wie, może za kilka lat to tegoroczni uczestnicy będą organizować kolejne edycje BFN? Festiwal nie odbyłby się bez Was – organizatorów wydarzeń na Wydziale. Dziękuję za zaangażowanie i poświęcony czas.

Do zobaczenia za rok!

Zdjęcia z wydarzenia na naszym wydziale można zobaczyć w galerii.