Pierwszy doktorat wdrożeniowy na Wydziale Chemicznym obroniony! | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-07-03

Pierwszy doktorat wdrożeniowy na Wydziale Chemicznym obroniony!

grafika tematyczna

W dniu 30 czerwca odbyła się obrona doktoratu wdrożeniowego Pani Kingi Domańskiej.

Tytuł rozprawy: System monitorowania korozji w instalacjach wodnych platformy wydobywczej Baltic Beta. Celem pracy było wdrożenie systemu monitorowania korozji instalacji zatłaczania wody morskiej do złoża ropy na platformie wydobywczej Baltic Beta oraz dokonanie wyboru efektywnego inhibitora korozji.

Praca została wykonana pod kierunkiem dr. hab. inż. Juliusza Orlikowskiego, prof. PG we współpracy z firmą Lotos Petrobaltic. Opiekunem pomocniczym ze strony Lotos Petrobaltic był mgr inż. Sławomir Sochacki.

Doktorantka uzyskała stopień doktora nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie naukowej inżynieria chemiczna.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!