Pierwsza gala Święto Dydaktyki na Politechnice Gdańskiej | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-10-18

Pierwsza gala Święto Dydaktyki na Politechnice Gdańskiej

najlepsi

14 października 2023 roku, w Dniu Edukacji Narodowej, w godz. 17.30-21.00 odbyło się pierwsze w historii Politechniki Gdańskiej Święto Dydaktyki, podczas którego wyróżniono najaktywniejszych nauczycieli akademickich naszej uczelni w obszarze innowacyjnej dydaktyki i wysokiej jakości kształcenia.

W programie znalazły się między innymi:

• podsumowanie 3. edycji Konkursu Innowacji Dydaktycznych,
  • podsumowanie programów szkoleń certyfikowanych 2022/2023,
  • podsumowanie programu otwartych szkoleń „Dydaktyczne Piątki” 2022/2023,
  • przyznanie tytułu „Przyjaciela CNE”,
  • wręczenie statuetek najlepszym nauczycielom PG w programie doceniania wykładowców eduSHARE 2023.

W pierwszej części spotkania wyróżnienia otrzymali wykładowcy, którzy wzięli udział w Konkursie Innowacji Dydaktycznych. Celem konkursu jest opracowanie i wdrożenie innowacyjnych rozwiązań dydaktycznych. Po raz trzeci przyznane zostały granty na realizację najbardziej innowacyjnych rozwiązań w obszarze nowoczesnej dydaktyki akademickiej. Na konkurs wpłynęło 37 wniosków, nagrodzono 11. Z naszego Wydziału nagrodzono dr inż. Izabelę Sinkiewicz, prof. uczelni za projekt Szkolenie młodego biotechnologa.

Następnie wyróżniono wykładowców, którzy najczęściej uczestniczyli w różnego rodzaju szkoleniach, realizowanych przez Centrum Nowoczesnej Edukacji. Z naszego Wydziału są to: dr inż. Radosław Pomećko i dr inż. Bartłomiej Cieślik.

Za aktywność w Dydaktycznych Piątkach -  cotygodniowych szkoleniach metodyczno-narzędziowych dla nauczycieli akademickich - wyróżnienie otrzymali: dr inż. Paweł Filipkowski i dr inż. Izabela Sinkiewicz.

Wśród wyróżnionych 16 koordynatorów nauczania zdalnego znaleźli się: dr hab. inż. Anna Brillowska-Dąbrowska, prof. uczelni oraz dr inż. Izabela Sinkiewicz, prof. uczelni.

W dalszej części uroczystości podziękowania za aktywną pomoc studentom i  przygotowywanie materiałów dydaktycznych w projekcie Łatfizna, wspierającym studentów pierwszych lat w uczeniu się fizyki, otrzymali asystenci studentów, konsultanci oraz pracownicy CNE,  a z naszego Wydziału asystent studenta: mgr inż. Mariusz Wtulich.

Zostały też ogłoszone wyniki 1. edycji eduSHARE. Laureaci zostali wyłonieni na podstawie zgłoszeń studentów oraz na podstawie potwierdzenia chęci udziału w programie. Kapituła programu eduSHARE, większość której stanowią studenci – przedstawiciele Wydziałowych Rad Studentów, nagrodziła liczne grono nauczycieli akademicki z naszego Wydziału, a są to:

• dr hab. Gracjana Klein-Raina,
  • dr hab. inż. Donata Konopacka-Łyskawa, prof. uczelni,
  • dr inż. Paweł Kubica,
  • dr inż. Natalia Łukasik,
  • dr hab. inż. Mariusz Marć, prof. uczelni.

Laureaci eduSHARE otrzymali statuetki oraz złote przypinki w formie hasztaga.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości:

Gala Święto Dydaktyki będzie odbywać się co roku w dniu 14 października.