Sukces Naszego Wydziału w konkursie na Eko-inkę – choinkę z materiałów odpadowych! | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-12-07

Sukces Naszego Wydziału w konkursie na Eko-inkę – choinkę z materiałów odpadowych!

Zespół Eko-inki Wydziału Chemicznego
Zespół Eko-inki Wydziału Chemicznego

6 grudnia na dziedzińcu przed Gmachem Głównym Politechniki Gdańskiej od samego rana powstawało 27 niezwykłych, autorskich choinek, nawiązujących do tematyki codziennej pracy zespołów. Regulamin konkursu pozwalał, aby Eko-inki tworzyły zespoły 15-osobowe, składające się zarówno z pracowników, jak i studentów. W konkursie uczestniczyło ponad dwustu wykonawców z całej uczelni.

Zespół pracowników naszego Wydziału zaprojektował i zbudował wyjątkowe „drzewko”: Cheminkę, wykonaną jedynie z zasobów Wydziału Chemicznego: używanych w laboratoriach naczyń laboratoryjnych i statywów chemicznych, stanowiących konstrukcję nośną, materiałów pochodzących z odzysku i podlegających recyklingowi, a zastosowane barwniki są naturalne, ekologiczne i biodegradowalne. Oświetlenie Cheminki zasilane jest przez ogniwa doładowywane z naszej instalacji fotowoltaicznej, znajdującej się na elewacji budynku Chemia C.

W skład zespołu wchodzili: Agata Sommer – lider zespołu, Agnieszka Pladzyk, Anna Brillowska-Dąbrowska, Agata Trafna, Agnieszka Mazur, Alicja Iszoro, Dominika Nowacka, Izabela Koss-Mikołajczyk, Justyna Walkusz, Paulina Kosmela, Radosław Pomećko, Łukasz Katlewicz oraz Krzysztof Raczkowski.

Konkurs rozstrzygnięto po uroczystym posiedzeniu Senatu przy dźwiękach świątecznych przebojów, a świątecznego nastroju dopełniły stoiska z pierniczkami i gorącymi napojami.

Prezentacja choinkowych projektów i głosowanie publiczności rozpoczęły się o godz. 13:00. Każdy z uczestników politechnicznych Mikołajek mógł oddać tylko jeden głos na wybrane drzewko. Równie trudne zadanie miało Kolegium Rektorskie, które, wraz z Piotrem Borawskim, wiceprezydentem Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu, długo debatowało nad werdyktem.

Nasz projekt – Cheminka – uzyskał najwięcej głosów publiczności, które oddawane były w postaci orzechów. Zespół otrzymał nagrodę w postaci zaproszenia do restauracji „Nowosopocka”.

Gratulujemy pomysłu i zaangażowania!

266 wyświetleń