Prof. Anna Brillowska-Dąbrowska członkiem Polskiej Komisji Akredytacyjnej | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-01-08

Prof. Anna Brillowska-Dąbrowska członkiem Polskiej Komisji Akredytacyjnej

Anna Brillowska-Dąbrowska
Fot. Jerzy Kwiatkowski / WCh PG

Minister Nauki ogłosił skład Polskiej Komisji Akredytacyjnej na kadencję 2024-2027. W skład członków VII kadencji Polskiej Komisji Akredytacyjnej na lata 2024-2027 weszła dr hab. inż. Anna Brillowska-Dąbrowska.

PKA jest niezależną instytucją działającą na rzecz zapewniania i doskonalenia jakości kształcenia w polskim systemie szkolnictwa wyższego i nauki. W skład PKA wchodzi: 100 członków oraz przewodniczący Parlamentu Studentów RP. Członkowie Komisji zostali powołani spośród kandydatów zgłoszonych przez: uczelnie, Radę Główną Nauki i Szkolnictwa Wyższego, konferencje rektorów, prezydium PKA, Parlament Studentów RP, ogólnokrajowe stowarzyszenia naukowe i organizacje pracodawców.

Kadencja PKA rozpoczyna się w dniu 1 stycznia 2024 r. i trwa 4 lata. Nominację na Przewodniczącego PKA otrzymał dr hab. inż. Janusz URIASZ.

Skład PKA w kadencji 2024-2027 opublikowany został na stronie:

Gratulujemy i życzymy satysfakcji!