Powalcz o nagrodę im. prof. Romualda Szczęsnego | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-02-23

Powalcz o nagrodę im. prof. Romualda Szczęsnego

grafika tematyczna
Konkurs o nagrodę im. profesora Romualda Szczęsnego skierowany jest do absolwentów Politechniki Gdańskiej. Mogą wziąć w nim udział autorzy prac dyplomowych obronionych w roku kalendarzowym 2023, które dotyczą nowoczesnych technologii. Nabór na Wydziale Chemicznym potrwa do 26 kwietnia.

Nagroda przyznawana jest nieprzerwanie od 2002 roku przez Prezydenta Miasta Gdyni. Jej celem jest upamiętnienie prof. Romualda Szczęsnego, przedwcześnie zmarłego gdynianina, naukowca Politechniki Gdańskiej, byłego dziekana Wydziału Elektrotechniki i Automatyki, a także wyróżnienie najciekawszych prac prac dyplomowych, przygotowanych przez absolwentów PG.

Do konkursu zgłosić można zarówno prace inżynierskie, jak i magisterskie, pod warunkiem, że zostały obronione w 2023 roku i uzyskały ocenę bardzo dobrą. Prezentowane dyplomy muszą dotyczyć nowoczesnych technologii i charakteryzować się wysokim stopniem innowacyjności.

Zgłoszenia powinny być składane dziekanom przez opiekunów prac dyplomowych i przekazane z kolei do Dziekanatu Wydziału Elektrotechniki i Automatyki PG do 30 kwietnia 2024 roku.

Oceną prac zajmie się kapituła konkursu. W jej skład wchodzą profesorowie z wydziałów PG, które zgłosiły prace do konkursu oraz przedstawiciel Prezydenta Gdyni – Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia. Członkowie kapituły wskażą prace, które otrzymają nominację do nagrody. Dla laureata przewidziano gratyfikację w wysokości 10 000 zł. Prezydent Gdyni może dodatkowo przyznać trzy wyróżnienia o wartości 3 000 zł każde. Nagroda zostanie wręczona podczas uroczystego posiedzenia Senatu PG, w dniu inauguracji roku akademickiego.

Poniżej prezentujemy harmonogram konkursu. Zachęcamy także do zapoznania się z jego regulaminem oraz pobrania karty zgłoszenia.

Regulamin Karta zgłoszenia

Harmonogram:

  • 26.04.2024 – termin składania prac w dziekanacie Wydziału Chemicznego
  • 06-31.05.2024 – konsultacje dla autorów zgłoszonych prac
  • 05.06.2024 – prezentacja zgłoszonych prac przez autorów. Posiedzenie kapituły, na którym ustala się listę i ranking prac nominowanych do nagrody i wyróżnień
  • do 20.06.2024 – przedstawienie przez kapitułę rankingu nominowanych prac Prezydentowi Miasta Gdyni.
  • do 15.07.2024 – decyzja Prezydenta Miasta Gdyni o przyznaniu nagrody i wyróżnień.
  • październik 2024 – wręczenie nagrody i wyróżnienia przez Prezydenta Miasta Gdyni podczas inauguracji roku akademickiego na Politechnice Gdańskiej.
72 wyświetleń