XI edycja programu InnovaBio Pomorze [przedłużenie terminu] | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-03-28

XI edycja programu InnovaBio Pomorze [przedłużenie terminu]

grafika tematyczna

Bio Laboratorium Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia (PPNT Gdynia) rozpoczyna XI edycję Programu InnovaBio Pomorze (IBP), podczas którego studenci nauk przyrodniczych samodzielnie realizować będą projekty badawczo-rozwojowe dla firm biotechnologicznych.

Podczas tegorocznej edycji InnovaBio Pomorze młodzi naukowcy będą pracować nad zagadnieniami dla przemysłu agro-rolniczego, browarniczego oraz kosmetycznego. Skupią się nad badaniami biokompozytów degradowalnych i ich wpływu na gleby, identyfikacji mikroorganizmów fermentacji oraz analizach chemicznych antyoksydantów i innych cennych zdrowotnie związków w próbkach spożywczych. Uczestnicy zmierzą się również z poszukiwaniem alternatywnych, ekologicznych składników do produkcji naturalnych kosmetyków.

Uczestnicy będą pracować w czteroosobowych zespołach nad nowatorskimi projektami typu B+R przez około cztery miesiące w okresie od czerwca do października 2024, w Bio Laboratorium PPNT Gdynia.

Co zyskują uczestnicy?

• praktyczne zastosowanie i doskonalenie technik poznanych w trakcie studiów
  • zdobycie doświadczenia w technikach laboratoryjnych tj.: GC-MS, HPLC, ekstrakcja, biofermentacja, identyfikacja związków chemicznych (antyoksydantów), identyfikacja i namnażanie mikroorganizmów, hodowla, testy obciążeniowe, analiza mikroorganizmów i in.
  • min. 120 godzin pracy laboratoryjnej
  • udział w szkoleniach i wykładach naukowych
  • poznanie nowoczesnych narzędzi pracy
  • doskonalenie planowania procesu badawczego
  • umiejętność przygotowywania raportów i prezentacji z uzyskanych wyników
  • umiejętność prowadzenie dyskusji naukowej w gronie studentów, naukowców i przedsiębiorców
  • zdobycie kompetencji wymaganych przez przedsiębiorców
  • zwiększenie swojego potencjału na rynku pracy

Kto ma szanse?

Organizatorzy poszukują studentów nauk przyrodniczych, którzy chcą podejmować nowe wyzwania, poszerzać swoją wiedzę, doskonalić umiejętności laboratoryjne oraz aktywnie i odpowiedzialnie angażować się w wykonywane zadania.

Jak się zgłosić do projektu?

Wypełniony formularz: Zgłoszenie Uczestnika należy przesłać na adres ibp@ppnt.gdynia.pl w terminie do 26 IV 2024 r.

Regulamin projektu oraz formularz Zgłoszenie Uczestnika znajdują się na stronie https://ppnt.pl/uslugi-i-projekty/innovabio-pomorze/

Dodatkowe pytania: j.glowacka@ppnt.pl