15 Konferencja Kalorymetrii i Analizy Termicznej | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-04-29

15 Konferencja Kalorymetrii i Analizy Termicznej

Drodzy Państwo,

mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w 15th Conference on Calorimetry and Thermal Analysis (CCTA15), która odbędzie się w dniach 8-12 września 2024 r. w Zakopanem.  Konferencja i zakwaterowanie odbędą się w Ośrodku Konferencyjno-Wypoczynkowym „Hyrny”. Wydarzenie jest organizowane wspólnie przez Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej, Polskie Towarzystwo Kalorymetrii i Analizy Termicznej (PTKAT) oraz Towarzystwo Naukowe im. Stanisława Staszica.

Konferencja CCTA15 poświęcona jest najnowszym osiągnięciom w dziedzinie charakterystyki termicznej materiałów, w tym ceramiki, metali i polimerów, ze szczególnym uwzględnieniem zielonej chemii i inżynierii środowiska. Konferencja podkreśli główne tematy, które obejmują:

• Termodynamika i kinetyka chemiczna
  • Chemia organiczna, nieorganiczna, koordynacyjna i supramolekularna
  • Bioprodukty: biopaliwa, biosubstancje
  • Biomateriały
  • Materiały inżynieryjne
  • Nanomateriały i nanotechnologia
  • Polimery i biopolimery
  • Technologia energetyczna i paliwowa
  • Biotechnologia przemysłowa
  • Farmacja i chemia medyczna
  • Ekologia, ochrona środowiska i zielona chemia
  • Recykling i recyrkulacja

Wybrane artykuły zostaną opublikowane w specjalnym wydaniu Journal of Thermal Analysis and Calorimetry (IF=4.4), wydawanym przez Springer.

Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej konferencji https://chem.pg.edu.pl/15ccta-pl

Do zobaczenia w Zakopanem!

Komitet Organizacyjny