Zwycięstwo DreamTeam – sportowej reprezentacji Wydziału Chemicznego | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-05-17

Zwycięstwo DreamTeam – sportowej reprezentacji Wydziału Chemicznego

Zwycięska drużyna Wydziału Chemicznego - Dzień Sportu na Politechnice Gdańskiej
Na zdjęciu od lewej: Paweł Rutecki, Mariusz Marć, Radosław Pomećko, Filip Redzimski, Marek Tobiszewski, Krzysztof Wilde – rektor Politechniki Gdańskiej. Fot. Jerzy Kwiatkowski / WCh PG

15 maja 2024 roku, w ramach obchodów Dnia Sportu na Politechnice Gdańskiej, odbyły się zawody sportowe. W rywalizacji międzywydziałowej wzięło udział dziewięć pięcioosobowych drużyn, reprezentujących poszczególne wydziały oraz jednostki centralne. Wydział Chemiczny był reprezentowany przez Marka Tobiszewskiego (reprezentant kolegium dziekańskiego), Radosława Pomećko (reprezentant pracowników dydaktycznych), Mariusza Marcia (reprezentant pracowników badawczo-dydaktycznych), Filipa Redzimskiego (reprezentant administracji) oraz Pawła Ruteckiego (reprezentant doktorantów).

Drużyny rywalizowały w pięciu konkurencjach – rzut do celu, strzał na bramkę, rzut do kosza, przeciąganie liny oraz strzelanie z łuku. W każdej z konkurencji nasza drużyna świetnie się zaprezentowała. Rzuty i strzały były bardzo celne, zaś podczas przeciągania liny pokonaliśmy silną drużynę z Wydziału EiA. Przed nową dla wszystkich konkurencją, jaką jest łucznictwo, ogromnym wsparciem okazał się towarzyszący drużynie Jerzy Kwiatkowski. Jerzy, który jak się okazało na co dzień trenuje łucznictwo, udzielił kilku cennych wskazówek jak obsługiwać łuk. Przekazana teoria na temat postawy łucznika, sposobu naciągania cięciwy, celowania, czy wypuszczania strzały okazała się na tyle pomocna, że drużyna Wydziału Chemicznego była także w tej dyscyplinie bezkonkurencyjna. 

Ostatecznie nasza drużyna ukończyła rywalizację na pierwszym miejscu. Gratulujemy serdecznie!!!

272 wyświetleń