Pracownicy i doktoranci z Katedry Technologii Polimerów na targach w Kielcach | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-06-17

Pracownicy i doktoranci z Katedry Technologii Polimerów na targach w Kielcach

Medal Targów Plastpol w kategorii Techniki specjalne dla BIO PLAST POM we współpracy z Politechniką Gdańską za biodegradowalne kompostowalne tworzywo na bazie skrobi ziemniaczanej
fot. materiały własne

W dniach 21-24.05 br., pracownicy i doktoranci Wydziału Chemicznego z Katedry Technologii Polimerów w ramach Nagrody im. Tadeusza Pompowskiego, w składzie: dr inż. M. Sienkiewicz oraz mgr inż. P. Gnatowski, mgr inż. E. Piłat i dr hab. inż. Justyna Kucińska-Lipka byli wystawcami na XXVIII Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL w Kielcach.

Mieli przyjemność zaprezentować wynalazek PG chroniony patentem europejskim EP 3064542, wdrożony do produkcji przemysłowej w firmie BIOPLAST POM Sp. z o.o., która nabyła licencję na korzystanie z praw do wynalazku. 

Prezentowany wynalazek został również nagrodzony medalem Targów Plastpol w kategorii Techniki specjalne (pomiarowe, komputerowe, itp.) dla BIO PLAST POM we współpracy z Politechniką Gdańską za biodegradowalne kompostowalne tworzywo na bazie skrobi ziemniaczanej. 

Poniżej linki do informacji medialnych:

196 wyświetleń