22 czerwca odbył się Zjazd Absolwentów | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-07-03

22 czerwca odbył się Zjazd Absolwentów

Zjazd absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej
Fot. Jerzy Kwiatkowski /WCh PG
W dniu 22 czerwca br. odbył się Zjazd Absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. Uroczystość ta była częścią ogólnouczelnianych obchodów Dnia Absolwenta PG, które zorganizowano z okazji jubileuszu 120 lat Politechniki Gdańskiej.

Niestety, pogoda tego dnia nie dopisała. Co chwilę spadał sążnisty deszcz, a niebo rozcinały błyski złowieszczej burzy. Mimo to, nasi Absolwenci licznie przybyli na swoją Alma Mater. Frekwencja była imponująca! Audytorium Chemiczne, gdzie odbywały się uroczystości wydziałowe, dosłownie pękało w szwach i było wypełnione po brzegi. Co chwilę słychać było radosne powitania kolejnych przybywających, a gwar i entuzjazm wypełniający Audytorium były niepowtarzalne.

 Tuż przed godziną 10:15 wszystkich Gości zasiadających w ławach Audytorium przywitała Pani Dziekan Wydziału Chemicznego, prof. dr hab. inż. Agata Kot-Wasik, która jest również Absolwentką WCh PG. Pani Dziekan zaprosiła wszystkich do wysłuchania swojego wykładu o Wydziale Chemicznym. Wykład spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem i został nagrodzony gromkimi brawami. 

Kolejny uroczysty wykład wygłosił honorowy uczestnik Zjazdu -  prorektor ds. nauki PG, prof. dr hab. inż. Sławomir Milewski również Absolwent WCh PG, a dotyczył on Politechniki Gdańskiej – jej rozwoju, sukcesów i wyzwań, które przed nią stoją. Tak jak poprzedni wykład, tak i ten spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem i został nagrodzony głośnymi brawami.

W kolejnej części uroczystości, Dziekan Agata Kot-Wasik wraz z Prorektorem Sławomirem Milewskim, wręczyli przygotowane z tej okazji pamiątkowe dyplomy Absolwentom oraz drobne upominki, takie jak książki o Wydziale Chemicznym. Dyplomów było naprawdę dużo. Wspomnę tylko, że Wydział Chemiczny miał zaszczyt gościć Absolwentów z roczników 1963, 1964, 1965, 1966, 1972, 1974, 1978, 1980, 1982, 1984, z lat 1989-1994 i 1998-2001.

Na koniec uroczystości wydziałowych, Absolwenci, Goście i Gospodarze Wydziału Chemicznego udali się przed budynek tzw. Chemii A. Tam na wszystkich czekał Pan Jerzy Kwiatkowski, który ustawił wszystkich do wspólnego zdjęcia Rodziny Wydziału Chemicznego.

Później, już w swoich grupkach, Absolwenci rozeszli się po budynkach Wydziału Chemicznego, chcąc powspominać lata swojej nauki. Część z nich wzięła udział w ogólnouczelnianych uroczystościach zaplanowanych na cały dzień. Jednak jeszcze do późnych godzin popołudniowych po Wydziale przemykały grupki naszych Absolwentów.

Dzień minął, ale wspomnienia pozostały i pozostaną na długo, zwłaszcza w pamięci osoby piszącej ten krótki artykuł. Dla niej było to piękne zwieńczenie pracy jako Pełnomocnika Dziekana ds. Absolwentów i kontaktów ze Stowarzyszeniem Absolwentów.

294 wyświetleń