Konkurs Nagroda Jamesa Dysona | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-07-01

Konkurs Nagroda Jamesa Dysona

Logotyp The James Dyson Award
Konkurs Nagroda Jamesa Dysona to międzynarodowy konkurs w dziedzinie projektowania i inżynierii, który inspiruje i docenia kolejne pokolenie inżynierów. Nagroda już wsparła ponad 400 rozwiązujących problemy wynalazków nagrodą pieniężną w wysokości ponad 1 miliona funtów. Konkurs jest prowadzony przez Fundację Jamesa Dysona, organizację charytatywną Sir Jamesa Dysona zajmującą się edukacją inżynierów.

Zaprojektuj coś, co rozwiąże problem. Problemem może być frustracja, z którą wszyscy borykamy się w codziennym życiu lub kwestia globalna. Ważne jest, aby rozwiązanie było skuteczne i wykazywało przemyślane myślenie projektowe.

Proces

Zgłoszenia są najpierw oceniane na poziomie krajowym przez panel zewnętrznych sędziów i inżyniera Dyson. Każdy rynek wybiera krajowego zwycięzcę i dwóch krajowych laureatów. Spośród tych zwycięzców panel inżynierów Dyson wybiera następnie międzynarodową listę 20 najlepszych zgłoszeń. 20 najlepszych projektów jest następnie ocenianych przez Sir Jamesa Dysona, który wybiera międzynarodowych zwycięzców.

Nagroda

  • Międzynarodowi zwycięzcy, wybrani przez Sir Jamesa Dysona, otrzymają nagrody w wysokości do 151 400 zł.
  • Zdobywcy drugiego miejsca na arenie międzynarodowej otrzymają 25 200 zł.
  • Każdy krajowy zwycięzca otrzymuje 25 200 zł.

Termin składania wniosków upływa o północy 17 lipca 2024.

Jak wziąć udział

Kandydaci zgłaszają się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej Konkursu Nagroda Jamesa Dysona. Uczestnicy powinni wyjaśnić, czym jest ich wynalazek, jak działa i jaki jest proces jego rozwoju. Najlepsze zgłoszenia rozwiązują rzeczywisty problem, są jasno wyjaśnione, pokazują iteracyjny rozwój, dostarczają dowodów na prototypowanie i zawierają zdjęcia pomocnicze oraz wideo.

Kryteria kwalifikacji

Uczestnicy muszą być zapisani na co najmniej jeden semestr studiów licencjackich lub magisterskich związanych z inżynierią/projektowaniem. Studia muszą się odbywać na uniwersytecie w kraju lub regionie wybranym do udziału w Konkursie Nagroda Jamesa Dysona.

W przypadku zgłoszeń zespołowych wszyscy członkowie muszą być w ciągu ostatnich czterech lat zapisani na co najmniej jeden semestr studiów licencjackich lub magisterskich na uniwersytecie w kraju lub regionie wybranym do udziału w Konkursie Nagroda Jamesa Dysona. Co najmniej jeden członek zespołu musi studiować przedmiot z zakresu inżynierii lub projektowania. Więcej najczęściej zadawanych pytań można znaleźć na stronie internetowej.

98 wyświetleń