Za nami Zjazd Absolwentów Wydziału Chemicznego z okazji 50-lecia ukończenia studiów | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-09-12

Wspólne zdjęcie Absolwentów rocznika '74
Wspólne zdjęcie Absolwentów rocznika '74 przed budynkiem Chemia A. Fot. Jerzy Kwiatkowski /WCh PG

W dniu 5 czerwca br. odbył się jubileuszowy (50 lecie) Zjazd Absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej rocznika 1974.

Absolwenci licznie przybyli na swoją Alma Mater. Frekwencja była imponująca, przybyło ponad 60 osób (127 osób ukończyło studia). O godzinie 10.00 odbyło się spotkanie w Sali Senatu PG z Prorektorem ds. rozwoju dr hab. inż. Justyną Kucińską-Lipką, która jest również absolwentką WCh PG. Pani Prorektor przywitała gości krótkim przemówieniem oraz wręczyła honorowe dyplomy i medale pamiątkowe. Po spotkaniu wykonano pamiątkowe zdjęcia przed Gmachem Głównym oraz budynkiem Chemii A przez Pana Jerzego Kwiatkowskiego. O godzinie 12.00 w Audytorium Chemicznym zgromadzonych absolwentów przywitał Dziekan Wydziału Chemicznego dr hab. inż. Jacek Gębicki, który wygłosił wykład o Wydziale Chemicznym. Wykład spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem i został nagrodzony gromkimi brawami. Uczestnicy zjazdu otrzymali okolicznościowe książki dotyczące Wydziału Chemicznego oraz sylwetki Profesora Jacka Namieśnika. Po wykładzie uczestnicy udali się na spacer po campusie PG z przewodnikiem. O godz. 14.15 w Audytorium 1.4 w Chemii C dla uczestników zjazdu wygłoszone zostały wykłady przez kolegów profesorów (uczestników zjazdu).