dr inż. Paulina Parcheta-Szwindowska z nagrodą PTKAT dla młodych naukowców | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-10-01

dr inż. Paulina Parcheta-Szwindowska z nagrodą PTKAT dla młodych naukowców

grafika tematyczna
fot. kolekcja własna laureatki

Zarząd Polskiego Towarzystwa Kalorymetrii i Analizy Termicznej im. W. Świętosławskiego (PTKAT) ogłosił wyniki konkursu na nagrodę za osiągnięcia naukowe w dziedzinie kalorymetrii i analizy termicznej dla młodych naukowców. Nagroda jest przyznawana raz na 3 lata jednej osobie, a kandydat jest wybierany w ramach konkursu ogólnopolskiego, który kierowany jest do pracowników i doktorantów uczelni lub innych jednostek badawczych, którzy nie ukończyli 35 roku życia. Zarząd PTKAT może nie przyznać nagrody lub przyznać do trzech nagród w zależności od oceny merytorycznej wniosków i dostępnych środków. W tym roku, po 6 latach, Zarząd PTKAT przyznał jedną nagrodę.

W dniu 09.09.2024r. na konferencji CCTA15 w Zakopanem, Nagrodę Polskiego Towarzystwa Kalorymetrii i Analizy Termicznej im. W. Świętosławskiego za osiągnięcia naukowe w dziedzinie kalorymetrii i analizy termicznej dla młodych naukowców odebrała dr inż. Paulina Parcheta-Szwindowska.

Pani Doktor wygłosiła również wykład przedstawiający wyniki badań stanowiących podstawę nagrodzonych osiągnięć.

Lista laureatów poprzednich edycji konkursu można znaleźć na stronie internetowej PTKAT: