Inauguracja roku akademickiego 2024/2025 na Wydziale Chemicznym | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-10-04

Inauguracja roku akademickiego 2024/2025 na Wydziale Chemicznym

grafika tematyczna

W poniedziałek 30 września br. odbyła się uroczystość wydziałowa: Inauguracja roku akademickiego 2024/2025.

Na początku uroczystości, dziekan Wydziału Chemicznego dr hab. inż. Jacek Gębicki przywitał przybyłych gości oraz przedstawił główne cele rozpoczynającej się kadencji władz wydziału (2024-2028). Następnie dziekan wręczył akty nominacji nowym prodziekanom:

• prodziekan ds. nauki dr hab. inż. Justyna Płotka-Wasylka,
  • prodziekan ds. kształcenia dr hab. inż. Robert Tylingo,
  • prodziekan ds. studenckich dr hab. inż. Sebastian Demkowicz,
  • prodziekan ds. współpracy i rozwoju prof. dr hab. inż. Juliusz Orlikowski.

Nowomianowani prodziekani przedstawili główne priorytety swoich aktywności.

Następnie, dziekan Wydziału podziękował profesorowi Sławomirowi Milewskiemu – wieloletniemu kierownikowi Katedry Technologii Leków i Biochemii za długoletnie kierowanie Katedrą. Nową funkcję kierownika będzie pełniła dr hab. inż. Iwona Gabriel, z kolei kierownikiem Katedry Inżynierii Procesowej i Technologii Chemicznej będzie dr hab. inż. Donata Konopacka-Łyskawa.

Następnie dziekan wręczył medal prof. Włodzimierza Rodziewicza, prof. Piotrowi Konieczce za wyróżniającą się działalność dydaktyczną. W dalszej części uroczystości wręczano nagrody za najlepszą pracę magisterską zrealizowaną w roku 2022/2023 oraz nagrody rektora II i III stopnia za osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i wdrożeniowe. Nagrody I stopnia tradycyjnie wręczone będą podczas uroczystego posiedzenia Senatu w grudniu.

Kolejnym punktem programu był wykład inauguracyjny: „Rola ITPOK w gospodarce obiegu zamkniętego”, który został wygłoszony przez Prezesa Zarządu Portu Czystej Energii Sp. z o.o. Sławomira Kiszkurno.

Uroczystość zakończyło spotkanie w kuluarach – oczywiście przy poczęstunku!

Galeria zdjęć z uroczystości