Sukcesy pracowników Wydziału Chemicznego | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-10-17

Sukcesy pracowników Wydziału Chemicznego

hashtag #eduSHARE
fot. Jerzy Kwiatkowski /WCh PG

Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej od lat kształci przyszłych inżynierów, naukowców i liderów, którzy mają istotny wpływ na oblicze nauki oraz przemysłu. To miejsce, gdzie pasja do odkrywania nowych rozwiązań łączy się z troską o jakość nauczania. Pracownicy wydziału są zaangażowani i profesjonalni, czego dowodem są liczne wyróżnienia i nagrody, jakie zdobywają.

Podczas tegorocznego Święta Dydaktyki Politechniki Gdańskiej doceniono pracowników Wydziału Chemicznego, którzy nie tylko aktywnie uczestniczą w kształceniu studentów, ale także wprowadzają nowatorskie metody nauczania. Dr hab. inż. Teresa Olszewska, dr inż. Anna Kuczyńska-Łażewska oraz dr inż. Andrzej Okuniewski wyróżnili się jako ci, którzy wprowadzają świeże i kreatywne podejście do nauki chemii. Stanowią przykład nauczycieli, dla których dydaktyka to nie tylko obowiązek, ale także misja.

Wydział Chemiczny szczyci się także wybitnymi osiągnięciami swoich pracowników w konkursach dydaktycznych. Mgr inż. Agnieszka Mazur, dr inż. Paweł Filipkowski, dr hab. inż. Joanna Krakowiak oraz dr inż. Izabela Sinkiewicz zostali wyróżnieni za swoje zaangażowanie i nieustanną pracę nad doskonaleniem warsztatu dydaktycznego.

Nagroda #eduSHARE to wyjątkowe wyróżnienie, które podkreśla, jak ważne są relacje między studentami, a wykładowcami. Przyznawana na podstawie głosów i opinii studentów, stanowi wyraz uznania dla nauczycieli akademickich, którzy swoją empatią, zaangażowaniem i motywującym podejściem tworzą przestrzeń do rozwoju i nowoczesnej edukacji. Dzięki temu nauka staje się partnerską współpracą, która nie tylko rozwija umiejętności, ale także buduje trwałe relacje oparte na wzajemnym szacunku i zrozumieniu.

Najbardziej docenianymi przez studentów nauczycielami akademickimi Wydziału Chemicznego zostali:

• dr inż. Bartłomiej Cieślik
  • dr inż. Paulina Kosmela
  • dr hab. inż. Agnieszka Pladzyk
  • dr inż. Agata Sommer

– Jestem dumny, że pracownicy Wydziału Chemicznego zdobywają uznanie nie tylko w środowisku naukowym, ale przede wszystkim wśród studentów, dla których są prawdziwymi mentorami. Nagroda #eduSHARE, przyznawana przez samych studentów, jest wyjątkowym wyróżnieniem, bo pokazuje, że nasza kadra nie tylko przekazuje wiedzę, ale także inspiruje, wspiera, buduje relacje i motywuje do odkrywania nauki. Wszystkie nagrody i wyróżnienia to potwierdzenie, że kierunek, w którym podążamy przynosi zamierzone rezultaty. Jestem przekonany, że takie podejście otwiera przed naszymi studentami nowe możliwości i pozwoli im lepiej przygotować się do wyzwań w przyszłości – komentuje dziekan dr hab. inż. Jacek Gębicki.