Wydział Chemiczny reprezentował PG podczas Gali „Zdolni z Pomorza” 2026 | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2026-06-25

Wydział Chemiczny reprezentował PG podczas Gali „Zdolni z Pomorza” 2026

Uczestnicy spotkania

19 czerwca 2026 r. podczas Gali programu Zdolni z Pomorza w Auli Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej reprezentował uczelnię jako kluczowy partner akademicki, świętując sukcesy najzdolniejszych uczniów z regionu oraz wspierając edukację uzdolnionych dzieci i młodzieży.

Wśród uczestników znaleźli się uczniowie, nauczyciele, przedstawiciele samorządów, uczelni wyższych oraz instytucji zaangażowanych w realizację projektu. Podczas Gali zaprezentowano działania i osiągnięcia powiatów, pomorskich uczelni, Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli, Pomorskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku oraz Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej.

Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej reprezentowali: prof. Andrzej Okuniewski, Pełnomocnik Rektora ds. współpracy ze szkołami, dr inż. Paweł Szczeblewski, Pełnomocnik Dziekana ds. współpracy ze szkołami i mgr Dorota Bemowska. Mgr inż. Bartek Cieśla – doktorant w Katedrze Chemii Nieorganicznej WCh, absolwent programu Zdolni z Pomorza, wziął udział w panelu dyskusyjnym „Zdolni z Pomorza – perspektywa absolwentów projektu i mentorów uczniów uzdolnionych”.

Uczestnicy Gali mieli okazję odwiedzić stoiska prezentujące osiągnięcia powiatów i uczelni realizujących projekty w ramach przedsięwzięcia strategicznego „Zdolni z Pomorza”, a także wymienić doświadczenia podczas rozmów kuluarowych.

Wraz z nami była również Prorektorka ds. studenckich dr Barbara Wikieł, prof. uczelni, która była jedną z osób inicjujących cały program. Bardzo cieszymy się z możliwości wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

9 wyświetleń