Grant uczelniany w ramach II edycji projektów AURUM Supporting International Research Team Building dla dr hab. inż. Justyny Płotki-Wasylki | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-02-22

Loo Aurum

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dr hab. inż. Justyna Płotka-Wasylka otrzymała dofinansowanie w wysokości 497 840 zł w ramach programu Aurum Supporting International Research Team Building stanowiącego element realizacji zadań programu IDUB w zakresie podniesienia poziomu jakości działalności naukowej uczelni, Działania II.1. i będzie realizowany w ramach działalności Centrów priorytetowych obszarów badawczych PG.

Celem Programu Aurum jest zwiększenie i wzbogacenie potencjału naukowego PG w wyniku powstania nowych zespołów badawczych kierowanych przez naukowców z PG, z udziałem naukowców zagranicznych.

W ramach Programu możliwe jest uzyskanie grantu uczelnianego przeznaczonego na sfinansowanie kosztów tworzenia nowego zespołu badawczego Politechniki Gdańskiej.

Tytuł nagrodzonego projektu: Elektroforeza kapilarna jako zielona technika do identyfikacji związków z grupy polichlorowanych naftalenów w próbkach środowiskowych z otoczenia zbiorników wodnych.

Laureatce gratulujemy i życzymy samych sukcesów w trakcie realizacji ambitnych planów badawczych.