Aktualności | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Certyfikaty kształcenia EUR-ACE Bachelor oraz Master dla kierunku Biotechnologia

Certyfikaty EUR-ACE

Miło nam poinformować, że w marcu 2022 roku Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych udzieliła akredytacji kierunkowi studiów Biotechnologia I i II stopnia prowadzonym na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej. Akredytacja została przyznana na okres 5 lat, czyli do roku akademickiego 2026/2027.

VI Edycja Konkursu PZPTS na najlepszą pracę dyplomową

Logotyp PZPTS
Konkurs na najlepszą pracę licencjacką, inżynierską, magisterską oraz doktorską z zakresu nowatorskiego zastosowania tworzyw sztucznych.

Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych ogłasza konkurs z zakresu nowatorskiego zastosowania tworzyw sztucznych. Zasady, zakres i warunki uczestnictwa w Konkursie określa Regulamin dostępny na stronach: www.pzpts.pl

Termin nadsyłania prac upływa z dniem 30 września 2022 r.

Nagroda w konkursie – 5 000 złotych dla prac niższego szczebla, 10 000 złotych dla prac doktorskich.

Termin rozstrzygnięcia konkursu: do 15 grudnia 2022 r.

Śp. Profesor Jacek Namieśnik najlepszym chemikiem w rankingu Research.com

Grafika tematyczna

Miło nam zauważyć, że według serwisu Research.com, Prof. Jacek Namieśnik zajmuje pierwsze miejsce w rankingu najlepszych chemików z afiliacjami polskich uczelni. Na dzień 6 grudnia 2021 H-index wynosi 77, liczba cytowań 23 822 a liczba publikacji 548.

Pełen ranking na stronie: https://research.com/scientists-rankings/chemistry/pl

Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi 2022 - sprzątanie Motławy

Kajakarze na Motławie
W sobotę 23 kwietnia w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi Politechnika Gdańska i SKK Morzkulc we współpracy z kajakową przystanią Around Gdańsk i Fundacją Galar Gdański organizuje sprzątanie Motławy z kajaków. Akcja organizowana jest przy życzliwym wsparciu Dziekan Wydziału Chemicznego oraz Rektora PG.

Kajakarze będą zbierali unoszące się na powierzchni Motławy odpady i przekazywali je na towarzyszące pomocnicze motorowe jednostki. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału serdecznie zapraszamy, zostaną im nieodpłatnie udostępnione kajaki, kamizelki, rękawiczki, worki na odpady, chwytaki do podejmowania nieproszonych gości rzuconych ludzką ręką do naszej pięknej rzeki.