Aktualności | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Dzień Otwarty i Targi Pracy już za nami

Dzień Otwarty i Targi Pracy Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej

15 kwietnia 2025 roku Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej stał się centrum inspiracji, wiedzy i możliwości zawodowych dla studentów, uczniów oraz wszystkich zainteresowanych branżą chemiczną. Targi Pracy i Dzień Otwarty Wydziału Chemicznego odbyły się po raz pierwszy na naszym wydziale, tak samo jak idea połączenia tych dwóch wydarzeń w jednym dniu, dzięki czemu, wraz z Biurem Karier i Absolwentów PG stworzyliśmy kompleksowe wydarzenie łączące naukę z praktyką zawodową.​

Wesołych Świąt

grafika tematyczna

Szanowni Państwo,

z okazji Świąt Wielkanocnych pragnę złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia – zdrowia, spokoju, nieustającej energii oraz wielu powodów do satysfakcji zarówno w pracy zawodowej, jak i w życiu osobistym.

Życzę, aby każdy dzień przynosił Państwu radość z realizowanych zadań.

Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami,
dr hab. inż. Jacek Gębicki, prof. PG
Dziekan Wydziału Chemicznego

Seminarium wydziałowe "Inżynieria chemiczna AD 2025"

Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej ma zaszczyt zaprosić na seminarium, które odbędzie się w dniu 24 kwietnia 2025 roku na Wydziale Chemicznym PG o godzinie 12:15 w Audytorium 1.4 w budynku Chemii C.

Tytuł wystąpienia: Inżynieria chemiczna AD 2025

Prelegent: Prof. dr hab. inż. Tomasz Sosnowski, Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej, Politechnika Warszawska

Streszczenie:

grafika tematyczna

Dzień rektorski

W związku z pomyślnie przeprowadzoną ankietyzacją Uczelni, J.M. Rektor ustalił dzień 5 maja 2025 dniem rektorskim (pismo okólne Rektora Politechniki Gdańskiej nr 22/2025 z 10 kwietnia 2025).

Dzień 5 maja br. jest dniem wolnym od wszystkich zajęć dydaktycznych.

dzień rektorski

IP & Innovation Day na Politechnice Gdańskiej – dialog nauki z biznesem

Maciej Sienkiewicz w trakcie panelu dyskusyjnego

Wydarzenie IP & Innovation Day: od nauki do biznesu, które odbyło się 3 kwietnia 2025 r. na Politechnice Gdańskiej, zwieńczyło cykl Intellectual Property & Innovation Days organizowany przez trzy gdańskie uczelnie: Uniwersytet Gdański, Gdański Uniwersytet Medyczny oraz Politechnikę Gdańską. Inicjatywa Centrów Transferu Technologii tych uczelni miała na celu promocję ochrony własności intelektualnej, wspieranie komercjalizacji wyników badań naukowych oraz budowanie relacji pomiędzy światem akademickim a biznesem.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Juliusza Walczaka

Zawiadomienie o publicznej obronie rozprawy doktorskiej

mgr. inż. Juliusza Walczaka

Tytuł rozprawy: „Synteza amidowych, estrowych i bioizosterycznych pochodnych kwasu mykofenolowego jako zwiazków o działaniu antyproliferacyjnym”

Obrona odbędzie się 09 maja 2025 o godzinie 10:15 w Audytorium 1.4 (budynek Chemii C) Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej w formie hybrydowej przy wykorzystaniu platformy Ms Teams.

grafika tematyczna

Seminarium wydziałowe "Nauka, polityka i polityka naukowa. Lament dwojga naukowców w wieku emerytalnym"

Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej ma zaszczyt zaprosić na seminarium, które odbędzie się̨ w dniu 29 maja 2025 roku na Wydziale Chemicznym PG o godzinie 12:15 w Aud. 1.4 w budynku Chemii C.

Tytuł wystąpienia: Nauka, polityka i polityka naukowa. Lament dwojga naukowców w wieku emerytalnym

Prelegent: Prof. dr hab. inż. Adam Proń, Katedra Chemii i Technologii Polimerów, Wydział Chemiczny, Politechnika Warszawska

Wykład obejmuje szczegółowe omówienie następujących zagadnień:

grafika tematyczna

Targi Pracy i Dzień Otwarty Wydziału Chemicznego

Dzień Otwarty i Targi Pracy Wydziału Chemicznego PG

Wydział Chemiczny oraz Biuro Karier i Absolwentów Politechniki Gdańskiej serdecznie zapraszają na Targi Pracy i Dzień Otwarty Wydziału Chemicznego, które odbędą się 15 kwietnia 2025 r. (wtorek) w godzinach 9:30 – 14:00 na Dziedzińcach: Fahrenheita oraz Heweliusza, w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej.

Wykład z cyklu Knowledge Transfer pt.: „Biomateriały węglowe jako prekursor biowęgli aktywnych o szerokim zastosowaniu jako katalizatory w procesach sorpcyjnych i w elektrochemii"

Zapraszamy na kolejny w tym semestrze wykład z cyklu "Knowledge Transfer" organizowany przez Koło Naukowe RedOx. Wykład pt.: „Biomateriały węglowe jako prekursor biowęgli aktywnych o szerokim zastosowaniu jako katalizatory w procesach sorpcyjnych i w elektrochemii" wygłosi dr hab. inż. Katarzyna Januszewicz, prof. PG, Katedra Konwersji i Magazynowania Energii z Wydziału Chemicznego. 

grafika tematyczna
Subskrybuj