Aktualności | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Agnieszki Sulowskiej

mgr inż. Agnieszki Sulowskiej

Tytuł rozprawy: „Synteza i charakterystyka kompozytów hybrydowych na bazie półprzewodników nieorganicznych i polimerów sprzężonych do usuwania mikrozanieczyszczeń”

Obrona odbędzie się 04 października 2024 o godzinie 11:15 w Audytorium 1.4 Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej w formie hybrydowej przy wykorzystaniu platformy Ms Teams.

grafika tematyczna

Zajęcia uzupełniające z chemii dla studentów

grafika tematyczna

Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej organizuje zajęcia uzupełniające z chemii dla studentów przyjętych na I rok studiów na Wydział Chemiczny PG

Zajęcia stacjonarne prowadzone będą od 16 do 27 września br. w wymiarze 30 godzin.

Zapisy wyłącznie przez Internet przyjmuje Dziekanat Wydziału Chemicznego:
joanna.rozga@pg.edu.pl od dnia 02 do 06 września br.

22 czerwca odbył się Zjazd Absolwentów

Zjazd absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej
W dniu 22 czerwca br. odbył się Zjazd Absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. Uroczystość ta była częścią ogólnouczelnianych obchodów Dnia Absolwenta PG, które zorganizowano z okazji jubileuszu 120 lat Politechniki Gdańskiej.

Niestety, pogoda tego dnia nie dopisała. Co chwilę spadał sążnisty deszcz, a niebo rozcinały błyski złowieszczej burzy. Mimo to, nasi Absolwenci licznie przybyli na swoją Alma Mater. Frekwencja była imponująca! Audytorium Chemiczne, gdzie odbywały się uroczystości wydziałowe, dosłownie pękało w szwach i było wypełnione po brzegi. Co chwilę słychać było radosne powitania kolejnych przybywających, a gwar i entuzjazm wypełniający Audytorium były niepowtarzalne.

Konkurs Nagroda Jamesa Dysona

Logotyp The James Dyson Award
Konkurs Nagroda Jamesa Dysona to międzynarodowy konkurs w dziedzinie projektowania i inżynierii, który inspiruje i docenia kolejne pokolenie inżynierów. Nagroda już wsparła ponad 400 rozwiązujących problemy wynalazków nagrodą pieniężną w wysokości ponad 1 miliona funtów. Konkurs jest prowadzony przez Fundację Jamesa Dysona, organizację charytatywną Sir Jamesa Dysona zajmującą się edukacją inżynierów.

Zaprojektuj coś, co rozwiąże problem. Problemem może być frustracja, z którą wszyscy borykamy się w codziennym życiu lub kwestia globalna. Ważne jest, aby rozwiązanie było skuteczne i wykazywało przemyślane myślenie projektowe.

Proces

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Błażeja Galińskiego

mgr. inż. Błażeja Galińskiego

Tytuł rozprawy: „Chromogeniczne pochodne azoli jako składniki warstw receptorowych czujników optycznych”

Obrona odbędzie się 10 lipca 2024 o godzinie 13:00 w Audytorium 1.4 Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej w formie hybrydowej przy wykorzystaniu platformy Ms Teams.

Promotor: dr hab. inż. Ewa Wagner-Wysiecka (Politechnika Gdańska)

grafika tematyczna

Konkurs na najlepszą pracę licencjacką, inżynierską i magisterską

grafika tematyczna
Konkurs na najlepszą pracę licencjacką, inżynierską i magisterską z zakresu nowatorskiego zastosowania tworzyw sztucznych

Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych ogłasza konkurs z zakresu nowatorskiego zastosowania tworzyw sztucznych. Zasady, zakres i warunki uczestnictwa w Konkursie określa Regulamin dostępny na stronach: www.pzpts.pl

Termin nadsyłania prac upływa z dniem 30 września 2024 r.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Szymona Dudziaka

mgr. inż. Szymona Dudziaka

Tytuł rozprawy: „Crystal facet effects in photocatalytic degradation of organic pollutants over anatase TiO2

Obrona odbędzie się 10 lipca 2024 o godzinie 9:15 w Audytorium 1.4 Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej w formie hybrydowej przy wykorzystaniu platformy Ms Teams.

Promotor: prof. dr hab. inż. Anna Zielińska-Jurek (Politechnika Gdańska)

Seminarium wydziałowe

Mamy przyjemność zaprosić pracowników, doktorantów i studentów Wydziału Chemicznego na wyjątkowe Seminarium Wydziałowe, w ramach którego wystąpią wybitni specjaliści z Kwansei Gakuin University, Japonia.

Prelegenci:

Prof. Yukihiro Ozaki: Raman and near-infrared spectroscopy imaging of biological materials.

Prof. Motohiro Tsuboi: Raman spectroscopic analysis of fossil concretions

Prof. Koichi Chiba: Speciation Analysis of Gd-Based Contrast Agents in River Water Using HPLC-ICP-MS