#Studenci | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Ogólnopolska Konferencja Chemia-Biznes-Środowisko „ChemBiŚ”

grafika tematyczna

Ogólnopolska Konferencja Chemia-Biznes-Środowisko „ChemBiŚ” ma na celu integrację środowiska młodych naukowców, przede wszystkim studentów i doktorantów, oraz podkreślenie roli chemii, biznesu chemicznego, ochrony środowiska i zdrowia w życiu człowieka.

W tym roku VI edycja konferencji odbędzie się w dniach 8-9.06.2024 r. (sobota/niedziela), w formie stacjonarnej na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego.

Dopadło Cię coś więcej niż przesilenie wiosenne? Zawnioskuj o zapomogę!

grafika tematyczna
Studencie! Jeśli znalazłeś się w trudnej sytuacji życiowej i potrzebujesz wsparcia finansowego - nie zwlekaj i zgłoś się po zapomogę do Komisji Stypendialnej PG.

Zapomoga jest świadczeniem gwarantowanym przez ustawę o szkolnictwie wyższym i jednorazowo możesz otrzymać aż 2500 zł (stawka obowiązująca w roku akademickim 2023/2024).

Nie istnieje ścisły katalog zdarzeń, które uprawniałyby do otrzymania zapomogi. Jeśli nie jesteś pewien, czy powinieneś starać się o zapomogę, zadaj sobie kilka pytań:

Tagi

Babcock Polska Graduate Scheme

grafika tematyczna

Dear all,

We would like to extend an invite to university engineering students to attend an online webinar on Monday 22nd April at 5PM (CET) about Babcock and our new Graduate Scheme. This session will be hosted by Ewa Kittel-Prejs (Poland Director, Babcock) and Sam Barton (Programme Director, Babcock).

During this webinar we will discuss:

Tagi

Wakacyjny Staż 2024 – płatne staże dla studentów i absolwentów Politechniki Gdańskiej

grafika tematyczna
Miasto Gdańsk po raz kolejny zaprasza studentów i absolwentów uczelni wyższych do udziału w projekcie „Wakacyjny Staż”. Do 26 kwietnia br. trwa przyjmowanie zgłoszeń i weryfikacja uczestników. Tegoroczna edycja projektu oferuje 200 miejsc stażowych, które zostały ufundowane przez renomowane firmy i instytucje publiczne, w tym przez Politechnikę Gdańską.

Udział w projekcie „Wakacyjny Staż” pozwala młodym ludziom postawić pierwsze kroki na drodze do kariery zawodowej i zdobyć praktyczne umiejętności oraz cenne doświadczenie.

Aby wziąć udział w projekcie, należy do 26 kwietnia 2024 r. wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie Wakacyjnego Stażu.

Program L’Oréal-UNESCO For women in science (Dla Kobiet i Nauki)

grafika tematyczna

Program ten ma na celu promowanie osiągnięć naukowych utalentowanych badaczek, zachęcanie ich do kontynuacji badań, zmierzających do rozwoju nauki oraz udzielenie wsparcia finansowego. W Polsce program prowadzony jest od 2001 roku. Organizatorem jest L’Oréal Polska wraz z Polskim Komitetem do spraw UNESCO, Ministerstwem Edukacji i Nauki, Polską Akademią Nauk oraz UN Global Compact Network Poland.

Projekt adresowany jest do naukowczyń, prowadzących przełomowe badania w zakresie nauk o życiu.

Ogłoszono XXIII edycję Konkursu o Nagrodę im. Profesora Romualda Szczęsnego

grafika tematyczna

Nagroda im. Prof. Romualda Szczęsnego to prestiżowa nagroda przyznawana od 2002 roku przez Prezydenta Miasta Gdyni najzdolniejszym absolwentom Politechniki Gdańskiej. Głównym celem Nagrody jest upamiętnienie przedwcześnie zmarłego gdynianina, profesora Politechniki Gdańskiej i byłego dziekana Wydziału Elektrotechniki i Automatyki.

Planujesz praktykę lub staż? Zapraszamy na spotkanie z Rafinerią Gdańską!

grafika tematyczna

W dniu 16 kwietnia o godzinie 10.00 w Audytorium 1.4 (Chemia C) odbędzie się spotkanie z pracownikami Rafinerii Gdańskiej, którzy przedstawią możliwości aplikowania o praktyki i płatne staże.

Będzie można zdobyć doświadczenie zawodowe w Zakładach produkcyjnych, Biurze Inżynierii produkcji, Biurze efektywności energetycznej, Dziale IT, Biurze Finansów i Dziale Technologii.

Program obejmuje miesiące od lipca do września.

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów na spotkanie!

Tagi
Subskrybuj #Studenci