#Studenci | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Treść strony

XXII edycja Nagrody im. Prof. Romualda Szczęsnego

grafika tematyczna
Zwycięzca konkursu otrzymuje nagrodę główną w wysokości 10.000 zł. Dodatkowo, Prezydent Gdyni może przyznać trzy wyróżnienia o wartości 3.000 zł każde. Do konkursu można zgłaszać prace dyplomowe (inżynierskie i magisterskie), które uzyskały ocenę bardzo dobrą, dotyczą nowoczesnych technologii i charakteryzują się wysokim stopniem innowacyjności.

Nagroda im. Prof. Romualda Szczęsnego to prestiżowa nagroda przyznawana od 2002 roku przez Prezydenta Miasta Gdyni najzdolniejszym absolwentom Politechniki Gdańskiej. Głównym celem Nagrody jest upamiętnienie przedwcześnie zmarłego gdynianina, profesora Politechniki Gdańskiej i byłego dziekana Wydziału Elektrotechniki i Automatyki.

Regulamin i harmonogram konkursu dostępne są na stronie.

Spotkania informacyjne z firmą Marion

grafika tematyczna

Serdecznie zapraszamy studentów 3 semestru II stopnia na spotkania informacyjne z producentem kosmetyków, firmą Marion. Spotkania odbędą się w poniedziałek 20.03 o godz. 11:15 i 12:15 w Audytorium 1.4. (Budynek Chemia C).

Na spotkaniach poruszony zostanie temat profilu działalności firmy oraz możliwości rozwoju i współpracy zawodowej z firmą w czasie trwania studiów i po ich zakończeniu.

Program Stażowy w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (III edycja)

grafika tematyczna
   

Program stażowy

Interesujesz się zagadnieniami związanymi z reklamą, marketingiem i PR-em? Fascynują cię media społecznościowe i ich potencjał w budowaniu relacji z odbiorcami? A może chcesz poznać zasady współpracy z Sejmem i Senatem albo nauczyć się przygotowywania dostępnych cyfrowo pism urzędowych? Praca w administracji publicznej daje wiele możliwości rozwoju osobom, które wkraczają na rynek pracy. Sprawdź, co możemy ci zaoferować i aplikuj na płatny staż!

Stypendium w programie ACTINIUM

grafika tematyczna
Studenci 1 semestru studiów II stopnia mają możliwość ubiegania się o stypendium Actinium Supporting Most Talented Candidates

Stypendium w programie ACTINIUM wynosi miesięcznie 1 000 PLN i przyznawane jest na okres 10 miesięcy. Konkurs skierowany jest do studentów studiów II stopnia przyjętych na pierwszy rok studiów na Politechnice Gdańskiej od semestru letniego roku akademickiego 2022/2023.

Wnioski o przyznanie stypendium mogą być składane przez studentów I roku przyjętych na studia stacjonarne II stopnia, którzy osiągnęli wysokie wyniki w postępowaniu kwalifikacyjnym oraz wykazali się szczególną aktywnością i wybitnymi dokonaniami w okresie dotychczasowego kształcenia.

Tagi

Zaproszenie na konferencję „Nauka i pasja kluczem do sukcesu”

grafika tematyczna

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy studentów i młodych naukowców do udziału w XIV Ogólnopolskiej Konferencji „Nauka i pasja kluczem do sukcesu”, która odbędzie się 24-25 maja 2023r. w Centrum Edukacji Międzynarodowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

Zakres tematyczny konferencji:

Weź udział w pokazie mody ZERO WASTE!

grafika tematyczna
28 maja w ramach Pikniku Nauki Fahrenheita odbędzie się pokaz mody ZERO WASTE. Poszukiwane są osoby, które wcielą się w role projektantek i projektantów oraz modelek i modeli. Masz pomysł na wykorzystanie niepotrzebnych już ubrań lub materiałów (niekoniecznie tekstylnych)? Chcesz stworzyć nieszablonowe kreacje? A może chętnie zaprezentujesz strój, który zaprojektuje ktoś inny?

Przygotowywane na pokaz stroje mogą powstać z dowolnych materiałów: zapomnianych i niechcianych ubrań, zużytych opakowań lub ich elementów oraz innych rzeczy, które w większości znajdziemy w naszych domach. Pokaz ma połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli dobrą zabawę z szerzeniem idei o ograniczaniu oraz ponownym wykorzystywaniu ubrań. Przemysł tekstylny napędza podaż odzieży, a jej produkcja powoduje emisję ogromnej ilości zanieczyszczeń do środowiska naturalnego.

Konkurs Czerwonej Róży 2023

grafika tematyczna

Zachęcamy Studentów drugiego stopnia kierunków kształcenia do udziału w Konkursie Czerwonej Róży 2023. Oprócz splendoru najlepszy student Finałów Konkursu wygrywa samochód osobowy.

Zachęcam również członków Kół Naukowych do udziału w Konkursie, w którym w kategorii najlepsze Koło Naukowe główną nagrodą jest 12000 zł.

Wnioski należy składać w Dziekanacie do 14 marca br., do godziny 13:00.

Subskrybuj #Studenci