#Doktoranci | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Treść strony

XXII edycja Nagrody im. Prof. Romualda Szczęsnego

grafika tematyczna
Zwycięzca konkursu otrzymuje nagrodę główną w wysokości 10.000 zł. Dodatkowo, Prezydent Gdyni może przyznać trzy wyróżnienia o wartości 3.000 zł każde. Do konkursu można zgłaszać prace dyplomowe (inżynierskie i magisterskie), które uzyskały ocenę bardzo dobrą, dotyczą nowoczesnych technologii i charakteryzują się wysokim stopniem innowacyjności.

Nagroda im. Prof. Romualda Szczęsnego to prestiżowa nagroda przyznawana od 2002 roku przez Prezydenta Miasta Gdyni najzdolniejszym absolwentom Politechniki Gdańskiej. Głównym celem Nagrody jest upamiętnienie przedwcześnie zmarłego gdynianina, profesora Politechniki Gdańskiej i byłego dziekana Wydziału Elektrotechniki i Automatyki.

Regulamin i harmonogram konkursu dostępne są na stronie.

Spotkania informacyjne z firmą Marion

grafika tematyczna

Serdecznie zapraszamy studentów 3 semestru II stopnia na spotkania informacyjne z producentem kosmetyków, firmą Marion. Spotkania odbędą się w poniedziałek 20.03 o godz. 11:15 i 12:15 w Audytorium 1.4. (Budynek Chemia C).

Na spotkaniach poruszony zostanie temat profilu działalności firmy oraz możliwości rozwoju i współpracy zawodowej z firmą w czasie trwania studiów i po ich zakończeniu.

Zaproszenie na konferencję „Nauka i pasja kluczem do sukcesu”

grafika tematyczna

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy studentów i młodych naukowców do udziału w XIV Ogólnopolskiej Konferencji „Nauka i pasja kluczem do sukcesu”, która odbędzie się 24-25 maja 2023r. w Centrum Edukacji Międzynarodowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

Zakres tematyczny konferencji:

Weź udział w pokazie mody ZERO WASTE!

grafika tematyczna
28 maja w ramach Pikniku Nauki Fahrenheita odbędzie się pokaz mody ZERO WASTE. Poszukiwane są osoby, które wcielą się w role projektantek i projektantów oraz modelek i modeli. Masz pomysł na wykorzystanie niepotrzebnych już ubrań lub materiałów (niekoniecznie tekstylnych)? Chcesz stworzyć nieszablonowe kreacje? A może chętnie zaprezentujesz strój, który zaprojektuje ktoś inny?

Przygotowywane na pokaz stroje mogą powstać z dowolnych materiałów: zapomnianych i niechcianych ubrań, zużytych opakowań lub ich elementów oraz innych rzeczy, które w większości znajdziemy w naszych domach. Pokaz ma połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli dobrą zabawę z szerzeniem idei o ograniczaniu oraz ponownym wykorzystywaniu ubrań. Przemysł tekstylny napędza podaż odzieży, a jej produkcja powoduje emisję ogromnej ilości zanieczyszczeń do środowiska naturalnego.

Listy potencjalnych promotorów w Szkole Doktorskiej

Zdobienia gmachu Wydziału Chemicznego PG

Opublikowano listy potencjalnych promotorów w rekrutacji do Szkoły Doktorskiej na rok akademicki 2023/24 wraz z wypełnionymi ankietami. Ankiety można otworzyć klikając na link znajdujący się pod konkretnym nazwiskiem na liście. Na Wydziale Chemicznym można się rekrutować w ramach dyscypliny Nauki Chemiczne lub Inżynieria Chemiczna.

Konkurs na stanowisko Stypendysta w ramach projektu OPUS21 (KIPiTCh)

Logotyp Narodowego Centrum Nauki
Konkurs na stanowisko Stypendysta w ramach projektu OPUS21 (Rola cieczy jonowych w fotokonwersji CO2), DEC- 2021/41/B/ST4/00849 finansowanego ze środków NCN

Słowa kluczowe: inżynieria materiałowa; nanotechnologia; nanostruktury; fotokonwersja CO2; fotokataliza; struktury metalo-organiczne, ciecze jonowe

Termin składania ofert: 17.03.2023 g.15.00

Jak radzić sobie ze stresem? Zapisz się na zajęcia

grafika tematyczna
Zapraszamy studentów i studentki Politechniki Gdańskiej do udziału w seminariach z radzenia sobie w sytuacjach stresowych organizowane w ramach projektu „Hej, wszystko OK?”. Zapisy na spotkania trwają do 7 marca. Liczba miejsc jest ograniczona.

W połowie września 2022 roku na Politechnice Gdańskiej ruszył projekt „Hej, wszystko OK?”, którego głównym celem jest wsparcie zdrowia emocjonalnego studentów/studentek i pracowników/pracowniczek uczelni. Koordynatorem działań jest Dział Współpracy Międzynarodowej PG.

Otwarty nabór wniosków do programu Startup School One

grafika tematyczna

Do 19 marca trwa trzeci nabór wniosków do programu pn. "Sprawdź swój pomysł". Szkoła Startup zaprasza do udziału w spotkaniach informacyjnych.

Celem programu Startup School One pn. „Sprawdź swój pomysł”, jest zapewnienie uczestnikom profesjonalnego wsparcia przy ocenie i dalszym rozwoju zgłaszanych pomysłów, ukierunkowanego na wprowadzanie ich na rynek w formie spółek startup.

Naukowy Zjazd Wiosenny Sekcji Młodych Polskiego Towarzystwa Chemicznego

grafika tematyczna

Naukowy Zjazd Wiosenny Sekcji Młodych Polskiego Towarzystwa Chemicznego jest ogólnopolską konferencją cykliczną, organizowaną od ponad 25 lat. Tematyka konferencji obejmuje zagadnienia ogólnochemiczne, jak również te z pogranicza chemii i biologii, medycyny, technologii chemicznej, fizyki oraz nanotechnologii.

Subskrybuj #Doktoranci