#Aktualności-WCh | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Prof. Jarosław Chojnacki w Zespole Konsultantów Polpharma

Jarosław Chojnacki

Prof. Jarosław Chojnacki od kilku lat realizuje zlecenia na badanie struktury kryształów otrzymywanych w firmie Polpharma S.A. W roku 2022 został powołany do udziału w naukowym Zespole Konsultantów tej firmy, SAB (Scientific Advising Board). W ramach działalności tego gremium służy wiedzą ekspercką Departamentowi Badań i Rozwoju API Zakładów Farmaceutycznych.

XXII edycja Nagrody im. Prof. Romualda Szczęsnego

grafika tematyczna
Zwycięzca konkursu otrzymuje nagrodę główną w wysokości 10.000 zł. Dodatkowo, Prezydent Gdyni może przyznać trzy wyróżnienia o wartości 3.000 zł każde. Do konkursu można zgłaszać prace dyplomowe (inżynierskie i magisterskie), które uzyskały ocenę bardzo dobrą, dotyczą nowoczesnych technologii i charakteryzują się wysokim stopniem innowacyjności.

Nagroda im. Prof. Romualda Szczęsnego to prestiżowa nagroda przyznawana od 2002 roku przez Prezydenta Miasta Gdyni najzdolniejszym absolwentom Politechniki Gdańskiej. Głównym celem Nagrody jest upamiętnienie przedwcześnie zmarłego gdynianina, profesora Politechniki Gdańskiej i byłego dziekana Wydziału Elektrotechniki i Automatyki.

Regulamin i harmonogram konkursu dostępne są na stronie.

Zaproszenie na konferencję „Nauka i pasja kluczem do sukcesu”

grafika tematyczna

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy studentów i młodych naukowców do udziału w XIV Ogólnopolskiej Konferencji „Nauka i pasja kluczem do sukcesu”, która odbędzie się 24-25 maja 2023r. w Centrum Edukacji Międzynarodowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

Zakres tematyczny konferencji:

Prof. Żaneta Polkowska członkiem Komitetu Badań Polarnych przy Prezydium PAN

Prof. Ż. Polkowska na tle bazy polarnej

Prof. dr hab. inż. Żaneta Polkowska w dniu 21.02.2023 r. została członkiem Komitetu Badań Polarnych przy Prezydium PAN na kadencję 2023-2026 (uchwała Prezydium PAN nr 9/2023 z dnia 21.02.2023 w sprawie powołania członków komitetów problemowych i rad przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2023-2026).

Weź udział w pokazie mody ZERO WASTE!

grafika tematyczna
28 maja w ramach Pikniku Nauki Fahrenheita odbędzie się pokaz mody ZERO WASTE. Poszukiwane są osoby, które wcielą się w role projektantek i projektantów oraz modelek i modeli. Masz pomysł na wykorzystanie niepotrzebnych już ubrań lub materiałów (niekoniecznie tekstylnych)? Chcesz stworzyć nieszablonowe kreacje? A może chętnie zaprezentujesz strój, który zaprojektuje ktoś inny?

Przygotowywane na pokaz stroje mogą powstać z dowolnych materiałów: zapomnianych i niechcianych ubrań, zużytych opakowań lub ich elementów oraz innych rzeczy, które w większości znajdziemy w naszych domach. Pokaz ma połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli dobrą zabawę z szerzeniem idei o ograniczaniu oraz ponownym wykorzystywaniu ubrań. Przemysł tekstylny napędza podaż odzieży, a jej produkcja powoduje emisję ogromnej ilości zanieczyszczeń do środowiska naturalnego.

Konkurs Czerwonej Róży 2023

grafika tematyczna

Zachęcamy Studentów drugiego stopnia kierunków kształcenia do udziału w Konkursie Czerwonej Róży 2023. Oprócz splendoru najlepszy student Finałów Konkursu wygrywa samochód osobowy.

Zachęcam również członków Kół Naukowych do udziału w Konkursie, w którym w kategorii najlepsze Koło Naukowe główną nagrodą jest 12000 zł.

Wnioski należy składać w Dziekanacie do 14 marca br., do godziny 13:00.

Listy potencjalnych promotorów w Szkole Doktorskiej

Zdobienia gmachu Wydziału Chemicznego PG

Opublikowano listy potencjalnych promotorów w rekrutacji do Szkoły Doktorskiej na rok akademicki 2023/24 wraz z wypełnionymi ankietami. Ankiety można otworzyć klikając na link znajdujący się pod konkretnym nazwiskiem na liście. Na Wydziale Chemicznym można się rekrutować w ramach dyscypliny Nauki Chemiczne lub Inżynieria Chemiczna.

Otwarty nabór wniosków do programu Startup School One

grafika tematyczna

Do 19 marca trwa trzeci nabór wniosków do programu pn. "Sprawdź swój pomysł". Szkoła Startup zaprasza do udziału w spotkaniach informacyjnych.

Celem programu Startup School One pn. „Sprawdź swój pomysł”, jest zapewnienie uczestnikom profesjonalnego wsparcia przy ocenie i dalszym rozwoju zgłaszanych pomysłów, ukierunkowanego na wprowadzanie ich na rynek w formie spółek startup.

Nagroda i wyróżnienie dla studentów naszego wydziału za projekty badawcze

Prof. Jacek Stefański, dziekan WETI, wyróżnione studentki Paulina Miklaszewska i Patrycja Żelechowska, prof. Agata Kot-Wasik, dziekan Wydziału Chemicznego oraz prof. Ewa Wagner-Wysiecka
Dwa studenckie projekty badawcze, zrealizowane w okresie luty 2022 – styczeń 2023 na Wydziale Chemicznym przez studentów studiów II stopnia międzywydziałowego kierunku Inżynieria Biomedyczna, specjalność Chemia w medycynie, zostały wysoko ocenione w konkursie na najlepszy projekt badawczy.

Komisja  w składzie Prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Mariusz Kaczmarek, prof. PG oraz Dziekan Wydziału Chemicznego prof. dr hab. inż. Agata Kot Wasik postanowiło przyznać Nagrodę Dziekana Wydziału Chemicznego inż. Karolowi Staszczykowi za projekt badawczy: “Interakcje biomolekuł w wytwarzaniu addytywnym biomateriałów”, zrealizowany w Katedrze Chemii, Technologii i Biotechnologii Żywności.

Naukowy Zjazd Wiosenny Sekcji Młodych Polskiego Towarzystwa Chemicznego

grafika tematyczna

Naukowy Zjazd Wiosenny Sekcji Młodych Polskiego Towarzystwa Chemicznego jest ogólnopolską konferencją cykliczną, organizowaną od ponad 25 lat. Tematyka konferencji obejmuje zagadnienia ogólnochemiczne, jak również te z pogranicza chemii i biologii, medycyny, technologii chemicznej, fizyki oraz nanotechnologii.

Subskrybuj #Aktualności-WCh