#Absolwenci | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Powalcz o nagrodę im. prof. Romualda Szczęsnego

grafika tematyczna
Konkurs o nagrodę im. profesora Romualda Szczęsnego skierowany jest do absolwentów Politechniki Gdańskiej. Mogą wziąć w nim udział autorzy prac dyplomowych obronionych w roku kalendarzowym 2023, które dotyczą nowoczesnych technologii. Nabór na Wydziale Chemicznym potrwa do 26 kwietnia.

Nagroda przyznawana jest nieprzerwanie od 2002 roku przez Prezydenta Miasta Gdyni. Jej celem jest upamiętnienie prof. Romualda Szczęsnego, przedwcześnie zmarłego gdynianina, naukowca Politechniki Gdańskiej, byłego dziekana Wydziału Elektrotechniki i Automatyki, a także wyróżnienie najciekawszych prac prac dyplomowych, przygotowanych przez absolwentów PG.

Nowa książka pt. „Substancje groźne, niebezpieczne i pożyteczne. Związki organiczne”

grafika tematyczna

Ukazała się nowa książka profesora Aleksandra Kołodziejczyka: Kołodziejczyk A., Kołodziejczyk A., „Substancje groźne, niebezpieczne i pożyteczne. T. 2. Związki organiczne” (rok wydania 2023, liczba stron 950, ISBN 978-83-7789-715-7).

Zostań Studentem Wydziału Chemicznego PG! Zrekrutuj się na studia II stopnia 2023/2024

grafika tematyczna

Jeśli jesteś zainteresowany ekologią i ochroną środowiska, biotechnologią molekularną, syntezą i projektowaniem leków nowej generacji, technologią żywności, wytwarzaniem kosmetyków, otrzymywaniem nowoczesnych materiałów czy nośnikami energii, mamy dla Ciebie bogatą ofertę studiów II stopnia, po których uzyskasz tytuł magistra inżyniera. Zapraszamy na kierunki:

Zaproszenie na finał 7. edycji Konkursu PZPTS na najlepszą pracę dyplomową

grafika tematyczna
Zapraszamy na finał siódmej edycji Konkursu Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych na najlepszą pracę dyplomową z zakresu nowatorskiego zastosowania tworzyw sztucznych.

Finał Konkursu oraz ogłoszenie wyników odbędzie się podczas gali, w dniu 19 grudnia 2023 r., która rozpocznie się o godz. 16:00, na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej, w Audytorium 1.4, budynek nr 5 „Chemia C”.

Po części oficjalnej zapraszamy na uroczysty koktajl.

Kontakt:
R.S.V.P.: Paweł Krukowski
e-mail: office@tworzywa.org.pl
tel.: (22) 828 04 13

XI Dzień Strefy na Politechnice Gdańskiej

grafika tematyczna
30 listopada br. odbędzie się XI Dzień Strefy na Politechnice Gdańskiej. To wydarzenie które co roku przyciąga studentów i absolwentów poszukujących firm do odbycia praktyk i staży zawodowych, a także przygotowujących się do podjęcia pracy w zawodzie. W budynku Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa (nr 40), w godz. 10:00 – 14:00, odbędą się spotkania z przedstawicielami czołowych firm działających w ramach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Biuro Karier i Absolwentów wraz z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa, we współpracy z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną zapraszają na XI Dzień Strefy na Politechnice Gdańskiej, podczas którego przedstawiciele firm działających w ramach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przedstawią swoje oferty pracy, staży i praktyk skierowane bezpośrednio do inżynierów.

II edycja "Women’s Energy in Transition – Polish Edition"

grafika tematyczna

Drogie Studentki,

do 15 grudnia 2023 r. trwa nabór zgłoszeń do programu "Women’s Energy in Transition – Polish Edition", którego celem jest wyróżnienie wybitnych studentek i absolwentek kierunków związanych z energetyką, które poruszyły w swoich pracach dyplomowych tematykę transformacji energetycznej.

Dlaczego warto wziąć udział w tej inicjatywie?

IV edycja Konkursu na Najlepsze Prace Dyplomowe w Obszarze Nauk Technicznych

grafika tematyczna

Informujemy, że Pomorska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Gdańsku ogłosiła czwartą edycję Konkursu na Najlepsze Prace Dyplomowe Magisterską i Inżynierską w Obszarze Nauk Technicznych. Konkurs dotyczy prac dyplomowych wykonanych w roku akademickim kończącym się 30 września 2023 roku.

Subskrybuj #Absolwenci