#Absolwenci | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Treść strony

XXII edycja Nagrody im. Prof. Romualda Szczęsnego

grafika tematyczna
Zwycięzca konkursu otrzymuje nagrodę główną w wysokości 10.000 zł. Dodatkowo, Prezydent Gdyni może przyznać trzy wyróżnienia o wartości 3.000 zł każde. Do konkursu można zgłaszać prace dyplomowe (inżynierskie i magisterskie), które uzyskały ocenę bardzo dobrą, dotyczą nowoczesnych technologii i charakteryzują się wysokim stopniem innowacyjności.

Nagroda im. Prof. Romualda Szczęsnego to prestiżowa nagroda przyznawana od 2002 roku przez Prezydenta Miasta Gdyni najzdolniejszym absolwentom Politechniki Gdańskiej. Głównym celem Nagrody jest upamiętnienie przedwcześnie zmarłego gdynianina, profesora Politechniki Gdańskiej i byłego dziekana Wydziału Elektrotechniki i Automatyki.

Regulamin i harmonogram konkursu dostępne są na stronie.

Spotkania informacyjne z firmą Marion

grafika tematyczna

Serdecznie zapraszamy studentów 3 semestru II stopnia na spotkania informacyjne z producentem kosmetyków, firmą Marion. Spotkania odbędą się w poniedziałek 20.03 o godz. 11:15 i 12:15 w Audytorium 1.4. (Budynek Chemia C).

Na spotkaniach poruszony zostanie temat profilu działalności firmy oraz możliwości rozwoju i współpracy zawodowej z firmą w czasie trwania studiów i po ich zakończeniu.

Program Stażowy w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (III edycja)

grafika tematyczna
   

Program stażowy

Interesujesz się zagadnieniami związanymi z reklamą, marketingiem i PR-em? Fascynują cię media społecznościowe i ich potencjał w budowaniu relacji z odbiorcami? A może chcesz poznać zasady współpracy z Sejmem i Senatem albo nauczyć się przygotowywania dostępnych cyfrowo pism urzędowych? Praca w administracji publicznej daje wiele możliwości rozwoju osobom, które wkraczają na rynek pracy. Sprawdź, co możemy ci zaoferować i aplikuj na płatny staż!

Listy potencjalnych promotorów w Szkole Doktorskiej

Zdobienia gmachu Wydziału Chemicznego PG

Opublikowano listy potencjalnych promotorów w rekrutacji do Szkoły Doktorskiej na rok akademicki 2023/24 wraz z wypełnionymi ankietami. Ankiety można otworzyć klikając na link znajdujący się pod konkretnym nazwiskiem na liście. Na Wydziale Chemicznym można się rekrutować w ramach dyscypliny Nauki Chemiczne lub Inżynieria Chemiczna.

Nagroda i wyróżnienie dla studentów naszego wydziału za projekty badawcze

Prof. Jacek Stefański, dziekan WETI, wyróżnione studentki Paulina Miklaszewska i Patrycja Żelechowska, prof. Agata Kot-Wasik, dziekan Wydziału Chemicznego oraz prof. Ewa Wagner-Wysiecka
Dwa studenckie projekty badawcze, zrealizowane w okresie luty 2022 – styczeń 2023 na Wydziale Chemicznym przez studentów studiów II stopnia międzywydziałowego kierunku Inżynieria Biomedyczna, specjalność Chemia w medycynie, zostały wysoko ocenione w konkursie na najlepszy projekt badawczy.

Komisja  w składzie Prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Mariusz Kaczmarek, prof. PG oraz Dziekan Wydziału Chemicznego prof. dr hab. inż. Agata Kot Wasik postanowiło przyznać Nagrodę Dziekana Wydziału Chemicznego inż. Karolowi Staszczykowi za projekt badawczy: “Interakcje biomolekuł w wytwarzaniu addytywnym biomateriałów”, zrealizowany w Katedrze Chemii, Technologii i Biotechnologii Żywności.

Nowe hybrydowe materiały budowlane, które zrewolucjonizują rynek

Izabela Malinowska, Anna Zielińska-Jurek
Mgr inż. Izabela Malinowska, doktorantka w Katedrze Inżynierii Procesowej i Technologii Chemicznej na Wydziale Chemicznym pod kierunkiem dr hab. inż. Anny Zielińskiej-Jurek, prof. PG opracowała sposób otrzymywania i zastosowania trzyfunkcyjnych kompozytów bio-foto-magnetycznych.

Opracowana farba bio-foto-magnetyczna charakteryzuje się wysoką aktywnością biobójczą przebadaną na szczepach bakterii Gram-dodatnich (m.in. gronkowiec złocisty) oraz Gram-ujemnych (m.in. Escherichia coli). Wykazano wysoką efektywność samoczyszczącą farby w odniesieniu do plam, zabrudzeń, zanieczyszczeń powietrza.

Konkurs Komitetu Chemii Analitycznej PAN na najlepsze prace doktorskie

grafika tematyczna

Komitet Chemii Analitycznej PAN po raz kolejny ogłasza konkurs na najlepszą pracę doktorską z zakresu chemii analitycznej. Promotorzy i recenzenci prac, dziekani wydziałów i przewodniczący rad dyscyplin, w których była broniona praca mogą zgłaszać prace do konkursu.

Nagrody  przyznawane  są  w  następujących siedmiu kategoriach: 

Dr inż. Monika Śmiełowska laureatką nagrody Prezesa Rady Ministrów!

dr inż. Monika Śmiełowska
Nasza absolwentka – Pani dr inż. Monika Śmiełowska została laureatką nagrody Prezesa Rady Ministrów za wyróżniająca się rozprawę doktorską.

Monika Śmiełowska realizowała pracę doktorską w Katedrze Chemii Analitycznej. Tytuł rozprawy: „New solutions in the analytics of polybrominated diphenyl ethers (PBDEs) for samples with a complex matrix composition”. Obrona rozprawy odbyła się 30 września 2021 r. Promotorem pracy była prof. dr hab. inż. Bożena Zabiegała (Politechnika Gdańska), a jej recenzentami: prof. dr hab. Bogusław Buszewski (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) oraz dr hab. inż.

Dzień Kariery OFFSHORE 2022 – Catch the big fish!

grafika tematyczna
Zbliża się pierwsza edycja Dnia Kariery OFFSHORE na Politechnice Gdańskiej. To świetna okazja, by porozmawiać z przedstawicielami firm działających w sektorze odnawialnych źródeł energii, ale i ważny krok w wyborze ścieżki kariery. Zapraszamy studentów i absolwentów oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką morskiej energetyki wiatrowej, które chcą budować zawodową karierę w jednym z najszybciej rozwijających się obecnie sektorów energetyki w Europie.

Wydarzenie odbędzie się 26 października, w godzinach: 10:00 – 14:00, na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa, w holu budynku nr 30 (Instytut Oceanotechniki i Okrętownictwa), na pierwszym piętrze.

Subskrybuj #Absolwenci