Stypendium NAWA w ramach projektu „STEROWANIE W KIERUNKU UMIĘDZYNARODOWIENIA SZKOŁY DOKTORSKIEJ" | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-06-16

A. Taraszkiewicz
Stypendium w ramach akcji stażowej dla najlepszych doktorantów Szkoły Doktorskiej PG finansowanych ze środków projektu „STERowanie w kierunku Umiędzynarodowienia Szkoły Doktorskiej” współfinansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA) w ramach Programu „STER – Umiędzynarodowienie szkół doktorskich”.

Doktorant Antoni Taraszkiewicz otrzymał stypendium w ramach akcji stażowej dla najlepszych doktorantów Szkoły Doktorskiej PG finansowanych ze środków projektu „STERowanie w kierunku Umiędzynarodowienia Szkoły Doktorskiej” współfinansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA) w ramach Programu „STER – Umiędzynarodowienie szkół doktorskich”. 3-miesięczny staż zostanie zrealizowany w Teagasc Food Research Centre w Fermoy, Department of Food Bioscience, w Irlandii. Badania będą dotyczyły określenia biodostępności peptydów oraz produktów reakcji Maillarda otrzymanych na bazie keratyny z piór drobiowych oraz ich wpływu na ekspresję biomarkerów stanu zapalnego, obrony antyoksydacyjnej oraz strukturalnej integralności w komórkowym modelu jelita cienkiego. Badania prowadzone w Irlandii są współfinansowane z projektu „Charakterystyka bioaktywnych peptydów z keratyny z piór drobiowych oraz produktów ich przemian zachodzących w trakcie reakcji Maillarda” finansowanego ze środków NCN w ramach programu grantowego Preludium 20.