Kultury tkankowe | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Kultury tkankowe

Osoba odpowiedzialna:  dr hab. Ewa Augustin, prof. uczelni

Przedmiot prowadzony jest na kierunku biotechnologia, I stopień, na semestrze 6. Celem przedmiotu jest zapoznanie studentów z podstawowymi aspektami hodowli roślinnych i zwierzęcych w warunkach in vitro. Przedmiot obejmuje 15 godzin wykładów w trakcie których omówione zostaną m.in. zagadnienia związane z warunkami zakładania i prowadzenia hodowli roślinnych i zwierzęcych in vitro, otrzymywaniem i  wykorzystaniem metabolitów wtórnych produkowanych przez rośliny, transformacją komórek roślinnych w celu otrzymywania roślin GMO, wykorzystaniem hodowli in vitro do testowania aktywności biologicznej potencjalnych chemoterapeutyków. W trakcie 30 godzin zajęć laboratoryjnych studenci będą mieli możliwość praktycznego wykorzystania wiedzy zdobytej w trakcie wykładów i nabycia umiejętności zakładania i prowadzenia hodowli roślinnych i zwierzęcych in vitro.

Dodatkowe materiały dydaktyczne, zarówno do wykładów jak i do zajęć laboratoryjnych, znajdują się na stronie kursu Kultury tkankowe w serwisie eNauczanie.