dr hab. inż. Jacek Gębicki, prof. uczelni

doktorat z technologii chemicznej uzyskał w 2008 roku na Politechnice Gdańskiej. Od 2009 roku był zatrudniony na stanowisku adiunkta w Katedrze Inżynierii Chemicznej i Procesowej Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. W roku 2016 roku uzyskał topień naukowy doktora habilitowanego nauk technicznych. Zajmuje się konstrukcją i parametrami metrologicznymi prototypów czujników i matryc czujnikowych do wykrywania i rozróżniania składników gazowych mieszanin odorowych. Ponadto bierze udział w badaniach dotyczących instrumentalizacji pomiaru zapachu z zastosowaniem urządzeń typu elektroniczny nos, konstruowania urządzeń do wytwarzania gazowych mieszanin zapachowych, konstruowania i zastosowania w różnych dziedzinach przemysłowych urządzeń typu elektroniczny nos.  Został wyróżniony Nagrodą Rektora jako „Najlepszy wykładowca Wydziału Chemicznego 2011”. Obecnie jest kierownikiem Katedry Inżynierii Procesowej i Technologii Chemicznej Politechniki Gdańskiej.

dr inż. Bartosz Szulczyński

w 2015 roku ukończył z wyróżnieniem studia chemiczne (kierunek technologia chemiczna) na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej, gdzie obecnie pracuje jako adiunkt w Katedrze Inżynierii Procesowej i Technologii Chemicznej. W 2021 roku na podstawie rozprawy "Nowe sposoby instrumentalnego określania wybranych cech zapachu za pomocą technik czujnikowych" uzyskał stopień doktora nauk chemicznych. Jego zainteresowania badawcze skupiają się na wykorzystaniu technik czujnikowych w ocenie zapachowej jakości powietrza. Od 2013 roku konstruuje elektroniczne nosy (sztuczne odpowiedniki ludzkiego zmysłu węchu) przeznaczone do określania intensywności, jakości hedonicznej oraz stężenia zapachowego próbek powietrza.

mgr inż. Dominik Dobrzyniewski

jest absolwentem kierunku Inżynieria i Technologie Nośników Energii na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej. Od 2020 roku jest doktorantem w Szkole Doktorskiej (Katedra Inżynierii Procesowej i Technologii Chemicznej). W swojej pracy koncentruje się na wykorzystaniu gazowych czujników chemicznych i matryc czujnikowych w monitorowaniu procesów przemysłowych, ze szczególnym uwzględnieniem procesów dezodoryzacji gazów.