Członkowie Koła w progach Instytutu Maszyn Przepływowych | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-05-15

Członkowie Koła w progach Instytutu Maszyn Przepływowych

www.imp.gda.pl
W dniu 15 maja członkowie Naszego Koła uczestniczyli w wycieczce do Instytutu Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk.

Tym razem członkowie Koła mieli szansę poszerzenia wiedzy o kolejną dziedzinę dot. powtórnego wykorzystania materiałów jako nowych źródeł energetycznych (w odniesieniu do polimerów i m.in. agroodpadów); zastosowania związków odzyskiwanych w procesie pirolizy i wykorzystywanych jako substancje napełniające; oraz jak produkowana jest energia elektryczna z wykorzystaniem turbin parowych. Oprócz tego studenci mieli szansę obejrzenia wirników wykorzystywanych w turbinach parowych oraz usłyszenia jak w rzeczywistości można interpretować efekt Joule’a-Thomsona.

Pragniemy złożyć podziękowania za zaproszenie i oprowadzenie dr inż. Pawłowi Kazimierskiemu z Zakładu Energii Odnawialnych PAN.

Zarząd TECH-POL