Wyróżnieni na Międzynarodowych Targach PLASTPOL | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-05-30

Wyróżnieni na Międzynarodowych Targach PLASTPOL

PlatiniumPlast 2023
Członkowie Koła KNTP "TECH-POL" z wyróżnieniem na Gali PLATINIUMPlast 2023

W dniach 22-26.05 uczestniczyliśmy w Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. Cały wyjazd był dla Koła zupełnie nowym doznaniem, odmiennym od dotychczas znanych występów na Konferencjach.

W trakcie pobytu mieliśmy okazje poznać się i porozmawiać z przedstawicielami różnych firm oraz dowiedzieć się więcej o prowadzonych przez nich działalnościach. Na targach prezentowane były rożnego rodzaju wtryskarki, a wytwarzane przez nie produkty mogliśmy zabrać do domu. Spędziliśmy w towarzystwie miłe chwile. Podczas wieczornych spacerów  poznawaliśmy Kielce i jego urokliwe zakątki. Pod kątem naukowym zostaliśmy docenieni wyróżnieniem za wynalazek w kategorii: Wyroby z tworzyw sztucznych i ich zastosowanie. Prezentowany wynalazek: Kompozyty poliuretanowe otrzymane z udziałem biopolioli z upłynnienia biomasy. Ten sukces już po powrocie do Gdańska zmotywował nas do dalszej pracy w laboratorium!

Wracamy z cięższymi walizkami i bogatsi w wiele miłych wspomnień!

Nasz wyjazd nie odbył by się gdyby nie wsparcie finansowe:

SSPG - Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej

- Dziekan Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej

- Kierownik Katedry Technologii Polimerów

- środki z projektu Radium Learning Through Research Programs.

Zachęcamy do obejrzenia filmu oraz zdjęć w galerii.

Zarząd KNTP "TECH-POL"