"TECH-POL" na Bałtyckim Festiwalu Nauki 2023 | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-05-26

"TECH-POL" na Bałtyckim Festiwalu Nauki 2023

Stoisko Koła Naukowego Technologii Polimerów "TECH-POL" na tegorocznym Bałtyckim Festiwalu Nauki
W ramach odbywającego się w tym roku Bałtyckiego Festiwalu Nauki, członkowie naszego koła wraz z opiekunami zorganizowali w piątek dla przybyłych gości pokazy: "Drugie życie śmieci" oraz "Czy świat polimerów jest niezwykły?".

Jak mówi dr inż. Ewa Głowińska celem pokazu w laboratorium pt. "Drugie życie śmieci" jest zapoznanie młodszych uczestników z możliwością zagospodarowania odpadów na przykładzie dobrze znanych butelek PET. W ramach pokazu przedstawiona została instalacja do recyklingu chemicznego m.in. PET oraz przedstawione były inne metody odzysku surowców ze „śmieci”.

Natomiast na specjalnie przygotowanym stanowisku przed Chemią A odwiedzjący dowiedzieli się o najnowszych trendach ze świata ekologii, czyli o pomyśle Wydziału na ekologiczne sztućce. Zainteresowanych zabraliśmy w świat kompozytów poliuretanowo-drzewnych oraz wykonywanych na naszym wydziale sztucznych skór. Zaprezentowaliśmy pianki w kolorach tęczy, piłeczki antystresowe szczególnie przydatne podczas sesji, próbowaliśmy rozciągnąć z chętnymi bloki kauczuku, a także rozmawialiśmy o innych mniejszych lub większych projektach obecnie realizowanych.

Cieszymy się ogromnym zainteresowaniem zarówno młodszych jak i starszych uczestników festiwalu wśród obu zgłoszonych pokazów.

Zarząd "TECH-POL"