Darmowy kurs z LaTeXa dla studentów "LaTeX Lab: Szybki Start w Świecie Formatowania Tekstu" | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-02-27

Zaproszenie na kurs LaTeX
Już 11 marca o godzinie 16:15 w sali 013 w budynku Chemii C odbędą się pierwsze z cyklu 8 zajęć w ramach otwartego kursu "LaTeX Lab: Szybki Start w Świecie Formatowania Tekstu". Na zajęciach zostaną przedstawione podstawy LaTeXa, czyli jak w prosty sposób tworzyć i formatować dokumenty tekstowe i tekstowo-graficzne.

LaTeX Lab jest otwartym, darmowym kursem dostępnym dla każdego studenta. Jest on organizowany przez Naukowe Koło Chemików, którego opiekunem jest dr. hab. inż. Marek Lieder, profesor PG.

Kiedy: w poniedziałki od 11 marca do 6 maja br. w godzinach od 16:15 do 17:45

Gdzie: sala 013 w budynku Chemii C (łącznik)

Na zajęciach zapoznamy Cię z:

• podstawami składni LaTeXa,
  • zapisywaniem wyrażeń matematycznych
  • formatowaniem tekstu, w tym tworzeniem tabel i spisów rzeczy
  • wstawianiem grafik i gif-ów
  • tworzeniem odnośników i hiperlinków
  • tworzeniem wykresów i rysunków
  • rysowaniem struktur związków chemicznych
  • zapisem reakcji nieorganicznych oraz organicznych z mechanizmami
  • tworzeniem prezentacji, rozdziału z nomenklaturą, indeksami i dodatkami

a to wszystko w jednym programie!

Do 10 marca trwają zapisy na kurs LaTeX Lab. Aby zapisać się na kurs, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.