Wyniki konkursu Technetium Talent Management Grants (III edycja) | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-02-10

Wyniki konkursu Technetium Talent Management Grants (III edycja)

Technetium Talent Management Grants
Kolejna, trzecia edycja programu Technetium Talent Management Grants, wspierającego aktywność mentorów współpracujących z uzdolnionymi studentami, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wyłoniono 19 zwycięskich projektów na łączną kwotę 443 389 zł.

Wyniki konkursu dostępne są na stronie Politechniki Gdańskiej w zakładce Uczelnia Badawcza:

Na Wydziale Chemicznym finansowanie otrzymało aż 9 projektów złożonych w ramach centrów:

EkoTech

1. Projekt: „Mikroplastik jako nośnik organicznych mikrozanieczyszczeń środowiskowych”
    Kierownik projektu: dr hab. inż. Anna Skwierawska (Katedra Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych)
    Przyznane środki: 24 970 zł

Materiałów Przyszłości

1. Projekt: „Projektowane na miarę adsorbenty organiczne w służbie Bałtyku”
    Przyznane środki: 24 860 zł
  2. Projekt: „Wykorzystanie funkcjonalizowanych elastomerów poliolefinowych w modyfikacji właściwości lepkosprężystych asfaltów drogowych”
    Kierownik projektu: dr hab. inż. Lidia Jasińska-Walc (Katedra Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych)
    Przyznane środki: 24 997,50 zł