Złote Lwiątka dla KNTP "TECH-POL" | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-01-10

Złote Lwiątka dla KNTP "TECH-POL"

Laureaci z KN TECH-POL
Na zdjęciu od lewej: Agata Rodak, dr inż. Paulina Kosmela, prof. Agata Kot-Wasik – dziekan Wydziału Chemicznego, dr inż. Ewa Głowińska, Olga Zawadzka, dr inż. Krzysztof Formela, Joanna Smorawska / Fot. Wiktoria Żukowska

Dnia 16 grudnia 2023 roku odbyła się uroczysta Gala wręczenia Złotych Lwiątek. To już 9 edycja wydarzenia, podczas którego Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej wręczył nagrody w jedenastu kategoriach. Należały do nich m.in. “student naukowiec”, “konferencja naukowa”, “projekt naukowy”, czy “Koło Naukowe Roku”. To właśnie w ostatniej z kategorii Koło Naukowe Technologii Polimerów “TECH-POL” działające przy Wydziale Chemicznym zdobyło pierwsze miejsce!

“TECH-POL” to Koło Naukowe reaktywowane w listopadzie 2022 roku dzięki zaangażowaniu chętnych studentów i opiekunów z Katedry Technologii Polimerów. Zarząd Koła stanowi Joanna Smorawska, Agata Rodak oraz Olga Zawadzka. Opiekunami Koła są: dr inż. Paulina Kosmela, dr inż. Ewa Głowińska, dr inż. Krzysztof Formela. W swojej działalności Koło stawia na popularyzowanie wiedzy o tworzywach sztucznych w ciekawy i przystępny sposób. Aktywnych Członków TECH-POL można było spotkać podczas wielu wydarzeń, takich jak PG Open, Bałtycki Festiwal Nauki, czy Dzień Ziemniaka. Koło Naukowe jest również aktywne w social mediach, takich jak Facebook i Instagram, gdzie poprzez posty informacyjne i krótkie wideo Członkowie starają się dotrzeć do większego grona odbiorców.

Nagroda w Plebiscycie Złote Lwiątka jest ogromnym wyróżnieniem i wyjątkowym podsumowaniem rocznej działalności Koła Naukowego “TECH-POL”.