Zapraszamy na warsztaty: Analiza lipidów mleka kobiecego (12 września) | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-08-13

Zapraszamy na warsztaty: Analiza lipidów mleka kobiecego (12 września)

warsztaty: Analiza lipidów mleka kobiecego
Analiza lipidów mleka kobiecego: metodologia pobierania próbek, przechowywania, izolacji i oznaczania. 12 września 2024 na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej odbędą się warsztaty połączone z wykładami dotyczące lipidomiki mleka ludzkiego.

Celem spotkania jest szkolenie (teoretyczne i praktyczne) studentów i młodych naukowców i wszystkich zainteresowanych lipidami mleka kobiecego oraz technikami ich izolacji i oznaczania.

Główne tematy:

• znaczenie i procedury stosowane w bankach mleka kobiecego,
  • skład, znaczenie i trawienie lipidów mleka kobiecego,
  • wpływ metody przechowywania i stosowanej metodologii izolacji na wyniki analiz lipidomicznych.

Część praktyczna: warsztaty stacjonarne (maks. 15 osób, rejestracja według kolejności zgłoszeń).

Spotkanie jest współfinansowane przez COST EpiLpidNet (European Network in Lipidomics and EpiLipidomics CA19105).

Udział jest BEZPŁATNY (obowiązkowa rejestracja).

Więcej informacji i rejestracja