Prawdziwie mistrzowski poziom trójmiejskiej biotechnologii | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-12-19

Prawdziwie mistrzowski poziom trójmiejskiej biotechnologii

Mężczyzna w garniturze wręczający duży bon dwóm uśmiechniętym mężczyznom
Fot. Paweł Sudara/GUMed
Projekt ProBe'r z drugim miejscem w pierwszej edycji konkursu „Mistrzowie współpracy Fahrenheita”.

W konkursie brało udział ponad stu pięćdziesięciu uczestników z osiemnastoma zgłoszonymi projektami. Konkurencja była duża, ale mistrzów mogło być tylko trzech. 

Powstały dzięki współpracy Koła Studentów Biotechnologii PG oraz Koła Naukowego BIO-MED Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed projekt ProBe'r już od początku swego istnienia przynosi dumę twórcom. Zajął on zaszczytne drugie miejsce w konkursie organizowanym przez Związek Uczelni Fahrenheita, otrzymując tym samym 7 000 złotych na realizację projektu.

Projekt ProBe'r to koncepcja opracowania nowoczesnego napoju bezalkoholowego na bazie piwa zawierającego żywe, probiotyczne kultury bakterii mlekowych. Zdobył on najwięcej punktów w aspekcie atrakcyjności i został doceniony przez Kapitułę za innowacyjność, realność i prostudenckie podejście.

Celem konkursu było zachęcenie członków kół naukowych Politechniki Gdańskiej, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Gdańskiego do nawiązywania międzyuczelnianych współprac. Cel ten był zatem jednoznaczny z ideami misji FarU, która powstała by łączyć potencjał trzech trójmiejskich uczelni.

53 wyświetleń