Zestaw do wysokosprawnej chromatografii cieczowej
HPLC (1200 Series, Agilent Technologies) jest sprzężony z 3 typami detekcji: detektor absoprcyjny w zakresie UV-VIS, z matrycą fotodiodową DAD (Diod Array Detector); detektor fluoroscencyjny FLD (Fluorescence Detector); detektor refraktometryczny RID (Refractive Index Detector). Zestaw zawiera również kolektor frakcji analitów.
System HPLC-MS/MS
Składa się z zestawu do wysokosprawnej chromatografii cieczowej (1260 Infinity II 6470) w połączeniu ze spektrometrem mas typu potrójny kwadrupol (Triple Quad LC/MS, Agilent Technologies) zawierającym źródło typu ESI (tzw. „miękka” technika jonizacji poprzez elektrorozpylanie (ElectroSpray Ionization). Szeroki zakres oznaczanych wartości m/z (50-3000) pozwala na analizę jonów różnych klas i wielkości (od małych cząsteczek do wielokrotnie naładowanych peptydów). Analizator tego typu zapewnia pomiar masy z dokładnością około ± 0.1Da. Dlatego też tandemowe eksperymenty MS wykorzystywane są przede wszystkim do targetowych analiz ilościowych, w których duża dokładność pomiaru masy, jak i wysoka rozdzielczość nie jest wymagana, jak również analiz jakościowych mających na celu identyfikację związków (w analizach ilościowych w przemyśle farmaceutycznym, w zakresie farmakokinetyki, metabolizmu leków, klinicznej walidacji biomarkerów, w kontroli jakości składu produktów spożywczych, medycynie sądowej i toksykologii oraz w analizach zanieczyszczeń środowiska).
System chromatografii kolumnowej
do średniociśnieniowej chromatografii cieczowej białek
Elastyczny i intuicyjny system chromatografii kolumnowej do średniociśnieniowej chromatografii cieczowej białek (FPLC), w którym makrocząstki o różnych rozmiarach i cechach można łatwo oczyścić przy użyciu różnych rodzajów kolumn. System zapewnia kontrolowane warunki i powtarzalne wyniki; oczyszcza białka automatycznie bez potrzeby ingerencji użytkownika; umożliwia efektywne oczyszczanie wrażliwych próbek, automatyzację zbierania frakcji oczyszczonego białka w małych lub dużych objętościach.
Chromatograf cieczowy ACQUITY™ UPLC™ H-Class PLUS System
(Waters Co., Milford, Massachusetts, Stany Zjednoczone). Ultrasprawny chromatograf cieczowy pozwala na analizę składu próbki w wyniku rozdziału poszczególnych składników roztworu nanoszonego na kolumnę chromatograficzną a następnie pomiaru ich absorbancji przy wybranej długości fali (detektor PDA) i/lub fluorescencji (detektor FLR).
Wysokociśnieniowy chromatograf preparatywny ACCQPrep HP125
firmy Teledyne ISCO
Kompaktowy system do chromatografii preparatywnej HPLC zapewniający objętościowe natężenie przepływu fazy ruchomej na poziomie od 1 ml do 125 ml/min, przy ciśnieniu maksymalnym do 413 bar (6000 psi), bez konieczności wymiany głowic pomy. System wyposażony jest w zintegrowany detektor DAD, kolektor frakcji, 6-portowy zawór nastrzykowy z pętlami 1- 5 ml oraz dotykowy 15’ panel sterujący. ACCQPrep wykorzystuje aktywny monitoring poziomu eluentów i ścieków. System umożliwia łatwe przejście ze skali modelowej do preparatywnej wysokosprawnej chromatografii cieczowej.
System odśrodkowej chromatografii podziałowej CPC-100 i CPC-250
firmy Gilson
System odśrodkowej chromatografii podziałowej, CPC (Centrifugal Partition Chromatography) złożony z 2 niezależnych kolumn: analitycznej i semipreparatywnej o pojemnościach odpowiednio 100 i 250 ml. System jest wyposażony w pompę preparatywną, generującą przepływy do 50 ml/min, przy ciśnieniu roboczym 300 bar, detektor DAD, kolektor frakcji, 4-portowy zawór przerzucający tryby wstępujący i zstępujący (ASC/ DSC) i 6-portowy zawór nastrzykowy z pętlą 5 i 10 ml. Odśrodkowa chromatografia podziałowa to technika, która dobrze sprawdza się w rozdzielaniu i izolacji związków biologicznie czynnych. CPC jest hydrostatycznym wariantem chromatografii przeciwprądowej, CCC (Countercurrent Chromatography), czyli chromatografii między dwiema niemieszającymi się cieczami. Jedna ciecz, służąca jako złoże, jest unieruchomiona ciśnieniem hydrostatycznym względem drugiej, używanej jako eluent. Technika ta bywa nazywana również „zieloną chromatografią” z uwagi na mniejsze zużycie rozpuszczalników w stosunku do preparatywnego HPLC.