Cytometr przepływowy BD AccuriTM C6 (Becton, Dickinson and Company,
Franklin Lakes, New Jersey, Stany Zjednoczone)
Cytometr przepływowy BD Accuri™ C6 pozwala na prowadzenie badań w wielu dyscyplinach naukowych, takich jak immunologia, biologia komórki nowotworowej, mikrobiologia czy ochrona środowiska. Umożliwia ilościową analizę właściwości fizycznych i chemicznych komórek. Ten przenośny i kompaktowy analizator komórek posiada moc analityczną dwukrotnie większego cytometru. Wyposażony jest w niebieski i czerwony laser, dwa detektory rozproszenia światła oraz cztery detektory fluorescencyjne z filtrami optycznymi zoptymalizowanymi do wykrywania wielu popularnych fluorochromów, w tym FITC, PE, PerCP-Cy5.5 i APC.
Elektroporator kuwetowy NucleofectorTM 2b Device
(Lonza Group Ltd, Bazylea, Szwajcaria)
System NucleofectorTM jest przeznaczony do stabilnej i przejściowej transfekcji komórek zwierzęcych i ludzkich, komórek macierzystych i komórek embrionalnych różnymi substratami (np. wektorami DNA lub oligonukleotydami siRNA). To kompaktowe urządzenie zapewnia optymalne wyniki transfekcji w formacie o niskiej przepustowości.
System elektrochemiczny ROXY™ EC
(Antec Leyden, Zoeterwoude, Holandia)
System ROXY™ EC to uniwersalne i użyteczne narzędzie dla przeprowadzenia dla pojedynczego związku szybkich przesiewowych badań metabolizmu I i II fazy. Pomaga to przezwyciężyć trudności związane z izolacją metabolitów generowanych w warunkach in vivo (z moczu, osocza krwi itp.) i in vitro (w mikrosomach). Inne zastosowania obejmują badania kowalencyjnego wiązania lek-białko lub badania odczynników, np. przeciwutleniaczy na biopolimerach i ich biotransformacji.
Licznik komórek Coulter Particle Counter Z1
(Beckman Coulter, Brea, Kalifornia, Stany Zjednoczone)
Podstawowym zastosowaniem licznika Coulter Particle Counter Z1 jest określenie liczby komórek w jednostce objętości. Jest to uznana alternatywa do manualnego liczenia komórek. Umożliwia liczenie komórek bezpośrednio z zawiesiny w pożywce hodowlanej, po rozcieńczeniu roztworem izotonicznym. Wykorzystywana metoda Electrical Sensing Zone, umożliwia określenie ilości komórek lub cząstek o wybranej wielkości, zawierającej się w zakresie 1 – 120 μm.