Dyskusja odbędzie się 3 lipca 2025 r. w godzinach 14:00–15:00, w Auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej.
Celem klubu dyskusyjnego jest nie tylko omówienie licznych korzyści płynących z implementacji AI w procesach badawczych, ale również identyfikacja potencjalnych wyzwań i zagrożeń wynikających z jej rozwoju i zastosowania.
W gronie panelistów znajdą się:

prof. Cezary Orłowski (WSB)
Profesor informatyki technicznej. Jest dyrektorem IBM Center for Advanced Studies on Campus w Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku. Uczestniczył w wielu projektach informatycznych (m.in. dla banków, dużych firm informatycznych i miast), kierując projektami transformacji cyfrowych organizacji. Był także doradcą w zakresie doboru technologii informatycznych oraz procesów przetwarzania Big Data. W projektach IBM kierował procesami integracji usług dla IBM Watson. Obecnie wraz z zespołem zajmuje się projektowaniem systemów Internetu Rzeczy z wykorzystaniem metod generatywnej sztucznej inteligencji dla Smart Cities.

prof. Piotr Szczuko (PG)
Dr hab. inż. Piotr Szczuko, prof. uczelni, pracuje w Katedrze Systemów Multimedialnych Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Od 20 lat specjalizuje się w uczeniu maszynowym, jest naukowcem i wykładowcą akademickim. Interesuje się etyką sztucznej inteligencji, zastosowaniami dużych (i małych!) modeli językowych oraz ich odpowiedzialnym wdrażaniem. Aktywnie dzieli się wiedzą w trakcie prowadzonych przez siebie szkoleń dla kadry PG oraz w mediach społecznościowych. Jest współautorem wytycznych stosowania generatywnej sztucznej inteligencji w Politechnice Gdańskiej.
