Koło Naukowe Technologii Polimerów „TECH-POL” | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Koło Naukowe Technologii Polimerów „TECH-POL”

Koło Naukowe Technologii Polimerów „TECH-POL” jest organizacją studencką działającą przy Katedrze Technologii Polimerów Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. Cele koła to m.in.: pogłębianie zainteresowań w zakresie materiałów polimerowych przy uwzględnieniu zagadnień związanych z ich zastosowaniem, wytwarzaniem oraz ze sposobami badania ich właściwości; tworzenie warunków do praktycznego zastosowanie wiedzy teoretycznej zdobywanej w czasie trwania studiów; kształtowanie umiejętności pracy w zespole; rozwijanie zróżnicowanych kompetencji studentów; stwarzanie możliwości podjęcia pracy w projektach.

Przykładowe inicjatywy studentów z koła „TECH-POL” to: udział w Bałtyckim Festiwalu Nauki, organizacja wycieczek dla studentów na Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy, organizacja pokazów dla szkół i warsztatów dla dzieci szkół podstawowych.